• Česká republika

Boty


Popis jednotlivých částí:

SVRŠEK

Dává botě tvar, určuje její vzhled a chrání nohu před vnějšími vlivy. 

Druhy svršků:

  • prodyšná síťovina(MESH) - používá se nejčastěji u sportovní obuvi pro udržení příjemného klima uvnitř boty při zvýšené fyzické aktivitě. Tento svršek má nulovou voděodolnost.
  • syntetické materiály a textilie - lehké a prodyšné materiály s poměrně dobrou mechanickou odolnosti. Tento svršek je nutno pravidelně impregnovat.
  • kůže (

    useň) 

    - velmi trvanlivý materiál, který je uplatnitelný u více druhů obuvi. Může být přírodní nebo syntetická. Nevýhoda kůže je horší prodyšnost vodních par a nutná její údržba.

PODŠÍVKA

Spolu se stélkou dávají chodidlu pohodlí uvnitř boty, odvádí vlhkost od nohy, zvyšují hygienické a tepelně izolační vlastnosti a brání případnému poškození membrány. Stélka navíc poskytuje dodatečné tlumení.


MEZIPODEŠEV

Jedná se o materiál mezi podešví (podrážkou), stélkou a svrškem boty. Chrání nohu před podkladem jako jsou například ostré kameny apod. Základní materiál pro mezipodešev je pěna EVA (ethylvinylacetát) v kombinaci s různými technologiemi výrobců, které mají za úkol zlepšení tlumení, pružení, zpevnění a ochrany.

PODEŠEV

Zajišťuje u boty přilnavost k povrchu, odolnost, ochranu a první vrstvu tlumení nárazů.

ŠNĚROVÁNÍ (FIXAČNÍ SYSTÉM)

Zajišťuje upevnění na noze a bezpečnost při chůzi. Obuv může být opatřena tkanicí, suchým zipem či systémem rychlošněrování.

MEMBRÁNA

Poskytuje vynikající záruku voděodolnosti. Najde uplatnění zejména u turistické a zimní obuvi, ale setkáme se s ní i u běžecké obuvi. Je několik druhů membrán. Mezi nejznámější výrobce patří GORE-TEX, který je výrobci nejpoužívanější. Membrána je samostatná vrstva materiálu uvnitř boty mezi svrchním materiálem a podšívkou. Jedná se o elastickou vrstvu "folie" s mikroskopickými póry, která zabraňuje proniknutí vody a umožňuje noze "dýchat". Je voděodolná do doby , než se mechanicky poškodí. Schopnosti membrány je třeba pravidelně udržovat vhodnou údržbou a čištěním nejlépe pomocí impregnace, která na svršku vytvoří ochrannou vrstvu a zabraňuje tak průchodnosti vody a nečistot. Zároveň se tím prodlužuje životnost obuvi a barevná stálost.Rozdělení obuvi dle kategorie:

BĚŽECKÁ OBUV

Běžecká obuv šetří Vaše klouby, tlumí dopady a perfektně sedí na noze. Silniční modely obuvi využijete na asfaltu či zpevněných cestách. Univerzální běžecká obuv lze použít na běh po nejrůznějším povrchu i další pohybové aktivity. Krosová obuv s hrubším vzorkem podrážky se hodí na běh nezpevněným terénem.Pro více informací k běžecké obuvi se můžete podívat do naší poradny pro běžeckou obuv: Běžecká obuv . Naleznete zde popis jednotlivých druhů běžecké obuvi a jejich vhodného použití, doporučení pro běžce a pomoc se správným výběrem běžecké obuvi.

TREKOVÁ OBUV

Treková obuv je vhodná pro nejrůznější outdoorové aktivity, využijete ji při rodinných procházkách i vysokohorské turistice. Nízké modely pro běžné nošení a do lehkého terénu Vám poskytnou dostatečnou oporu při lehké a střední turistice a volnočasových aktivitách. Vysoká treková obuv s oporou kotníku je vhodná i pro střední a vyšší zátěž a náročnější venkovní aktivity.


Pánská treková obuv 


Dámská treková obuv 


Dětská treková obuvPro více informací k trekové obuvi se můžete podívat do naší poradny pro trekovou obuv: Treková obuv . Naleznete zde popis jednotlivých druhů trekové obuvi a jejich vhodného použití. Informace v poradně Vám jistě pomohou se správným výběrem vhodné trekové obuvi.

VYCHÁZKOVÁ OBUV

Módní obuv, která je určena pro běžné nošení ve volném čase. Správně vybraná obuv by měla být především pohodlná a dobře doplňovat Váš outfit.


Pánská vycházková obuv 


Dámská vycházková obuv 


Dětská vycházková obuvSANDÁLY A PANTOFLE

Sportovní sandály využijete na sport i na nošení ve volném čase. V naší nabídce najdete trekové sandály pro lehkou turistiku, letní boty a pantofle k vodě i sandály pro běžné nošení ve městě.

 

Pánské sandály a pantofle 


Dámské sandály a pantofle 


Dětské sandály a pantofleSÁLOVÁ OBUV

Vyznačuje se specifickými vlastnostmi, jako je třeba gumová nebarvící podrážka. Sálová obuv se hodí pro všechny sporty v hale a na vnitřních površích. V naší nabídce naleznete sálovou obuv na basketbal, florbal, futsal, volejbal, indoorovou obuv na tenis, squash nebo badminton. Využít ji můžete i do posilovny a na fitness.

 

Pánská sálová obuv 


Dámská sálová obuv 


Dětská sálová obuvFITNESS OBUV

Poskytne potřebný komfort během cvičení. Fitness obuv využijete při tréninku v posilovně, cvičení v tělocvičně i aerobních aktivitách v hale. Tréninkovou obuv oceníte pro jejich prodyšnost, pevnost a stylový design.

 

Pánská fitness obuv 


Dámská fitness obuv 


Dětská fitness obuvZIMNÍ OBUV

Zimní obuv Vás, díky svému zateplení a robustnímu provedení, chrání před chladem a sněhem. Obuv, která je opatřena membránou nebo voděodolnou úpravou Waterproof, Vám zajistí i potřebnou ochranu proti vlhkosti. Zimní obuv na zimu užijete i při lehké turistice.

 

Pánská zimní obuv 


Dámská zimní obuv 


Dětská zimní obuvPro více informací k zimní obuvi se můžete podívat do naší poradny pro zimní obuv: Zimní obuv . Naleznete zde popis jednotlivých druhů izolací a zateplení, které se u zimní obuvi používají.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM PRODUKTU?

Kontaktujte naší produktovou podporu:
Po - Pá:


 8 - 17:30


E-mail:

poradna.obuv@sportisimo.cz


Telefon: 841 111 119


Sdílet