Report: Reebok Spartan Race 2017 v Litovli

Spartani se v Litovli brodili bahnem, ale také pomáhali


Potřetí v Litovli a potřetí se skvělou tečkou. Tak by se dal zhodnotit sobotní překážkový závod Reebok Spartan Race 2017 v Litovli.

Trasa Spartan Sprintu měřila 7,2 kilometru a čítala 23 překážek. Nejenže vedla po souši, ale také ve vodě. Tradičně závěr trasy patřil parádně postavené festivalové aréně, kde diváci mohli vidět sedm posledních překážek a byli prakticky součástí zajímavých soubojů o vítězství. V pozdějších hodinách jim ani neutekl pohled na šťastné a špinavé spartany v cíli, kteří se doslova brodili bahnem.


Trasu zvládl nejrychleji Slovák Peter Žiška v čase 34:02. Mezi ženami vyhrála kolínská Kristýna Hůrková. „Povedlo se mi trefit oštěp, kde jsem se dostal na první místo a už jsem ho udržel,“ prozradil vítěz závodu, který neudělal ani jednu chybu.

Spartan Litovel, to nebylo jen 5073 doběhnuvších spartanů v cíli. Připočtěme k tomu ještě dvanáct set nadšených dětí po závodech Spartan Kids, které měly trasy opravdu vychytanou. A po vzoru dospělých a rodičů měly poslední překážku před cílem stejnou – museli se ponořit pod vodu. Čistí sice nedoběhli, o to více si závod užili. A bláto nevadilo ani rodičům. Zkrátka už jsou na to ze závodů Spartan Kids zvyklí. Na závěr celého dne ukázalo 477 spartanů své srdce, když se rozhodli běžet ještě jednou. Tentokrát však pro zábavu a s dobrým skutkem. Spartan Charity je totiž závod, kdy nemusíte dělat trestné angličáky za nepřekonání překážky na trati. Je ideální také pro lidi, kteří si chtěli vyzkoušet Spartan Race poprvé. „Taťka běžel v rámci Charity Sprint poprvé a moc se mu to líbilo. Jsem rád, že si to vyzkoušel, a ještě jsme mohli společně přispět na dobrou věc,“ řekl Kutnohorák Michal Pavlík.

Výtěžek ze startovného ve vlnách Spartan Charity totiž putoval Nadaci Nova. A možná ani neuvěříte, kolik se za jeden den vybralo. Spartani darovali charitě 270 459 korun! „Opět se ukázalo, že Spartan Race není jen závod. Naši závodníci mají velké srdce. Někteří neváhali zaplatit startovné dvakrát, aby pomohli lidem, kteří to potřebují. Za odměnu se mohli vydat na trať ještě jednou ve žlutých tričkách a v cíli dostali speciální pamětní medaili. Moc všem děkujeme,“ vzkázal ředitel závodu Michal Kúkola.
Pokud chcete i vy být součástí Spartan Race, přihlaste se na webu www.spartan-race.cz na další závody, které se poběží 23. a 24. září 2017 v Liberci.