Na O2 Pražskou štafetu 4x5 se chystá Leoš Mareš nebo kapely UDG a Eddie Stoilow

Jeden z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města, čtyřčlenné týmy, party pod širým nebem, koncerty a RunCzech. To je O2 Pražská štafeta 4x5 v režii RunCzech, která se letos poběží nově ve dvou dnech! Celkem osm tisíc běžců rozpohybuje Stromovku ve středu 14. a ve čtvrtek 15. června. Mezi nimi nebudou ani letos chybět známé tváře v čele s Leošem Marešem, Pavlem Pafkem nebo kapelami UDG a Eddie Stoilow.

Právě obě zmíněné kapely oba štafetové dny běžcům zahrají – středa bude patřit Eddie Stoilow, čtvrtek potom UDG. A právě obě kapely se postarají o pravou party pod širým nebem. „Štafeta pro nás není klasickým závodem, spíš naopak. Čas se samozřejmě měří, ale o výhru tu až tolik nejde. Chceme, aby si party kamarádů kolegů nebo příbuzných užily pohodový den vyplněný sportem a přitom si mohli udělat malý piknik, poslechnout si kapely a zkrátka být spolu,“ říká prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo.


Už podruhé O2 Pražskou štafetu 4x5 poběží známý moderátor Leoš Mareš. Loňská účast pro něj znamenala úplnou závodní premiéru. A běhání si docela oblíbil. „Běhání si každý může zamilovat z jiného důvodu. Buď se vám líbí samotný pohyb, to, že se pohybujete v přírodě, že běžíte sám nebo naopak ve skupině. Anebo je to kombinací všeho. Já si štafetu chci užít minimálně tak, jako loni, kdy mě úplně strhla,“ přiznává Mareš.


Závody RunCzech běhá stále více a více žen. Jednou z nich bude uprostřed června také Marie Mališková, vedoucí sponzoringu O2, ta se na start štafety postaví právě po boku Leoše Mareše. „Na startu O2 Pražské štafety bude více než stovka štafet složených ze zaměstnanců O2. Těší nás, že svým zaměstnancům můžeme přinášet i takovéto aktivity. A když jsou navíc spojené s podporou neziskového sektoru, je to ještě lepší,“ říká Marie Mališková.

O2 Pražská štafeta se na Výstavišti v pražských Holešovicích po oba dny rozeběhne v 18 hodin, koncerty startují v osm. V rámci startovního balíčku má každý tým piknikový box s občerstvením, batůžek, běžecké tričko nebo medaili v cíli.

                                          

Rovněž již také běží registrace na všechny závody RunCzech běžecké ligy 2017.

To většina členů kapel UDG a Eddie Stoilow se na start běžeckého závodu postaví poprvé v životě. „Abych se přiznal, na samotný běh se těším možná o trošku víc než na koncert. Koncerty nás sice strašně baví, ale tohle pro nás bude něco úplně nového. A ačkoliv to moc nevypadá, já už poctivě trénuju,“ usmívá se frontman Eddie Stoilow Honza Žampa. To textař a bubeník UDG Tomáš Staněk je na tom s tréninkem o trochu více pozadu. „Všichni kamarádi běžci mi říkají, jak rychle si běh oblíbili a vytvořili si na něm hezkou závislost. Já to tedy zatím zkusil třikrát a pořád nic, tak třeba právě na štafetě to přijde!“ Pokud byste rádi běželi štafetu s kapelami Eddie Stoilow a UDG, sledujte facebookovou stránku RunCzech, kde se brzy objeví soutěž právě o startovní místo v kapelní štafetě.

O2 Pražská štafeta 4x5 má totiž výrazný charitativní podtext, kdy peníze z každé registrace jdou právě na dobročinné účely. Jednou ze zapojených charitativních organizací je i Centrum paraple, v jejich barvách závod poběží chirurg Pavel Pafko. „Akce, kde můžete běhat a zároveň pomáhat, mám opravdu rád, stejně jako běh samotný. Jeho největší výhoda je to, že k němu téměř nic nepotřebujete a sportujete vlastně už ve chvíli, když vyjdete ze dveří. A kromě fyzičky je běhání skvělé i na psychiku,“ je Pafko přesvědčený. O2 Pražskou štafetu 4x5 můžete běžet rovněž pro Nadační fond Petra Koukala. „Vážím si toho, že se najdou běžci, kteří chtějí udělat něco pro sebe i pro druhé. Pro mě je štafeta skvělá i v tom, že se potkám se spoustou skvělých a podobně smýšlejících lidí a že trošku rozšíříme povědomí o našem fondu,“ pochvaluje si bývalý badmintonista Petr Koukal.

Nedílnou součástí O2 Pražské štafety 4x5 jsou od počátku Team Boxy, zázemí pro firemní týmy, zařizované firmou Johnny Servis. „S RunCzech a Carlem Capalbem spolupracujeme už přes dvacet let. Když přišel s nápadem na štafetový běh, neváhali jsme, je to totiž vynikající nápad. Těší nás, že jej můžeme podpořit Team Boxy, kde může najít zázemí opravdu každý,“ říká generální ředitel Matthew Duras.


Součástí Pražské štafety 4x5 je hned několik doprovodných závodů. Pro nejmenší závodníky, děti od dvou do osmi let, je určený Bambini Run. ČSOB Pojišťovna Zdravotnický běh je pro lékaře, zdravotníky nebo sestřičky, TOTAL Chambers Cup poběží zaměstnanci a členové obchodních komor. Šanci poměřit své síly mají i zaměstnanci Ministerstva zahraničí ČR a pracovníci všech velvyslanectví a ambasád v ČR, těm je určený Diplomatic Cup. Pro studenty a učitele vysokých škol je určený Univerzitní pohár a pro banky a členy České bankovní asociace je určený Bank Cup.zdroj: RunCzech