Špatnou technikou běhu si

 

 

ubližujete.

 

 

Naučíme vás, jak běhat zdravě

 

Můžete celý život běhat a postupně si ničit zdraví. Anebo navštívíte náš workshop, kde vás za 3 hodiny naučíme správnou techniku běhu od A do Z. Vyjdeme z vašich fyzických dispozic, pomůžeme vám dosáhnout cílů a umocníme radost z pohybu. Naším workshopem prošli například vytrvalec Jiří Homoláč, lyžař Ondřej Bank nebo hokejista Tomáš Hertl. A v roce 2019 jím můžete projít i vy, protože ho vůbec poprvé otevíráme i pro veřejnost.

Na základě metodiky AndrleRun

 

Podle našich zkušeností má špatnou techniku běhu naprostá většina běžců. Například došlapují na paty, vytáčejí chodidla, rotují rameny nebo kývou hlavou. Tyto návyky pak vedou k bolesti kloubů, zad, holení či chodidel. A je strašně těžké s tím něco udělat – ve škole se správná technika běhu neučí a návody na internetu často píšou „experti“, kteří mají naběháno méně než vy.

 

 

Na našem workshopu se naučíte běhat podle osvědčené metodiky AndrleRun, která rozvíjí techniku začínajících i pokročilých běžců. Autorem je Josef Andrle, specialista na diagnostiku pohybu a kondiční přípravu sportovců. Andrle vrcholově běhal triatlon i duatlon, absolvoval závody série Ironman a je dodnes aktivním běžcem. Jeho programy prošli vrcholoví sportovci i špičkoví běžci jako zmíněný Homoláč, Pavel Paloncý, Vojtěch Král, Kateřina Kašparová nebo Marcela Joglová.

 

 

3 bloky po 60 minutách

 

Principy metodiky AndrleRun jsou navíc tak jednoduché, že je dostanete pod kůži za 3 hodiny. Tak jednoduché, že je ihned po návratu domů můžete využít v praxi.

 

1.   V prvním bloku se pobavíme o běhu naboso, poznáme práci a funkci chodidla, naučíme se cvičit chodidla po probuzení a vybereme vhodné energetické nápoje pro dlouhé běhy.

 

2.   Ve druhém bloku si představíme základy správné rozcvičky – fasciální rozcvičku nebo odrazová cvičení.

 

3.   V posledním bloku pak ukážeme, jak při běhu zapojovat paže, jak vyladit kadenci kroků, jak posilovat tělo nebo jak zlepšit kloubní pohyblivost a uvolňovat svalstvo.

 

 

Během workshopu se každému z vás věnujeme individuálně. Pojmenujeme chyby v technice vašeho běhu a poradíme, jak je co nejrychleji odstraníte. A nezáleží, jestli jste ostřílený rekordman nebo rekreačně běháte jednou za měsíc – naše workshopy jsou otevřené všem, bez ohledu na váš věk, zdravotní omezení nebo pokročilost.

 

S prvními běžeckými workshopy pro veřejnost začínáme v roce 2019, takže nás sledujte, abyste se o termínu zavčas dozvěděli a stihli se přihlásit. Máme totiž tušení, že místa budou hodně rychle mizet.