Adidas Solar Ride. Neskutečně pohodlné dámské boty pro běh v terénu i na asfaltu

Adidas v posledních letech čím dál častěji navrhuje univerzální boty, které jsou vhodné pro každý typ běžce i více terénů. Model Solar Ride je toho důkazem. V těchto dámských botách můžete vyběhnout na silnici i do lehkého terénu, jsou neuvěřitelně pohodlné a dobře vypadají.

Značka adidas
Model Solar Ride
Sezóna jaro/léto 2019
Testováno 1 měsíc
Naběháno 70 km

 

 

Svršek

 

Svršek tvoří síťovina, což je pro adidas v poslední době typické. Síťovina napomáhá tomu, aby se boty v ohybu nohy rychle nepotrhaly, navíc je příjemně prodyšná. Problém ale nastane při dešti – jelikož jsem boty testovala na jaře, kdy pršelo fakt často, boty mi rychle promokly.

 

Přední část boty je příjemně široká, takže prsty mají dostatek prostoru i v případě, že lehce otečou. V patě najdete další vychytávku adidasu, opatek vyztužený systémem Fitcounter, který umožňuje volný pohyb achillovy šlachy a zabraňuje vzniku puchýřů. Super věc.

 

Chválím také tkaničky, které jsou dostatečně dlouhé pro dvojitý uzel – dokonce i pro běžce, jako jsem já, kteří si pro lepší uchycení nohy vážou boty do takzvaného zámečku.

 

Mezipodešev

 

Do mezipodešve adidas vložil pružnou pěnu BOUNCE™, díky které jsou boty pohodlné. Došlap je velmi měkký a příjemný v každém terénu. Pěna se evidentně jen tak neopotřebuje, v mém případě bez problémů vydržela i velké dávky vytrvalostních tréninků.

 

Co mě osobně zarazilo, byla výška mezipodešve. Už na první pohled je vidět, že na ní výrobce vůbec nešetřil. Adidas u podešve navíc zvolil hodně zajímavý design, který je sice líbivý, ale bohužel se špatně čistí.

 

Výrobce uvádí neutrální došlap, takže by boty měly být vhodné pro téměř všechny typy běžkyň. Tohle můžu alespoň za sebe potvrdit, s pohodlím při běhu jsem byla naprosto spokojená.

 

Podešev

 

Model má optimální hloubku a členění podrážky pro silnici i lehčí terén, kde jsem boty také testovala. Podrážka v sobě ukrývá odolnou pryž ADIWEAR®, která něco vydrží – a hlavně skvěle sedí na povrchu. Při běhání jsem ani jednou neměla tendenci uklouznout, dokonce ani v dešti nebo na bahně.

 

Pochvalu si zaslouží také číslování. S výběrem velikosti jsem neměla sebemenší problém a seděla mi na stejnou velikost, jako mám běžné boty.

 

Závěr

 

Pokud jste běžkyně, která nehoní každou vteřinu, ale ráda si užije pohodlný běh, jsou Solar Ride skvělou volbou. Boty mě ničím vyloženě nezklamaly, naopak překvapily svou pohodlností i při vytrvalostním tréninku. Proto je zařazuji do botníku mezi své oblíbenkyně.

 

Moje hodnocení  9/10

 

Detaily hodnocení

 

Kvalitní tlumení +
Odolné materiály proti opotřebení +
   
   
   
   
Vysoká mezipodešev

 -