Columbia CALDORADO III W. Ideální boty do terénu i na silnici

Na běžecké boty, které mají dobře sedět jak v terénu, tak na silnici, jsem se velmi těšila. Takové křížení cest je totiž velmi časté a v některých typicky silničních modelech se v terénu neběhá úplně pohodlně. Jak to tedy s Caldoradama a mým očekáváním dopadlo?

Značka Columbia
Model Caldorado III
Sezóna Léto 2019
Testováno 2 měsíce
Naběháno 100 km

 

 

Svršek

 

Svršek je bezešvý, ale pro mě trochu hutnější. Složení se zesíleným pěnovým límcem sice zajišťuje pohodlí, ale podle mě hůře cirkuluje vzduch, a prodyšnost tedy trochu pokulhává. Pokud se vám při běhu potí více nohy, doporučuji koupit voňavé sáčky do bot.

 

Patní část je vyztužená dvěma pěnovými miskami, takže achillovka je chráněná a má své pohodlí. Skvělá je i zesílená špička boty sloužící pro ochranu nejen okopaných nehtů. V botě je také dostatečný prostor pro prsty.

 

Další výhodou je všitý jazyk, který je dobře tvarovaný a nárt hezky obepne. Tkaničky jsou dostatečně dlouhé a nepatrně pružné. Boty disponují nízkou hmotností.

 

Mezipodešev

 

Pocitově jsem se v botách cítila velmi dobře a pohodlně, jak na silnici, tak v terénu. Splnily tedy přesně to, co jsem od nich očekávala. Mezipodešev je příjemně měkká a boty dobře tlumí došlap. Spodní výstupky podrážky jsou 4 mm vysoké a tak se velmi dobře přizpůsobí povrchu, na kterém běžíte.

 

V terénu dodávají na flexibilitě, na silnici jsem naopak nepociťovala žádné otlačeniny. Četla jsem recenze, že pro extrémní trail nejsou zcela vhodné. Ale vzhledem k tomu, že já nejsem žádný kamzík a do extrémního terénu se neženu, mi Caldorada naprosto vyhovovaly.

 

Podešev

 

Musím uznat, že tenhle kousek s designem potemnělé oblohy nezaujme na první pohled. Boty jsou však určené pro trailový běh, takže jsou stejně věčně špinavé od prachu na polních cestách nebo od bláta. Po nazutí jsem byla velmi příjemně překvapená pohodlností a tím, že se s nimi skvěle běhalo opravdu v mnoha a mnoha různých typech terénu.

 

Závěr

 

Caldorada se tak staly nedílnou součástí mého botníku. A až se budu muset rozhodnout, jakou obuv s sebou vezmu třeba na aktivní dovolenou, rozhodně je přibalím a ušetřím spoustu místa převozem několika různých párů pro různé terény a aktivity.

 

Moje hodnocení  8/10

 

Detaily hodnocení

 

Nízká váha +
Pohodlí +

Využití silnice x terén

+

   
   
   
   
Design

 -

Prodyšnost

 -