New Balance Kaymin TRL – multifunkční pohodlné trailovky na běh i procházky

Vždy, když někdo řekl „New Balance“, vybavila se mi volnočasová obuv s velkým zapamatovatelným znakem N. Když se mi dostaly do rukou boty od NB, které jsou trailové a nemají na sobě velký symbol N, ale menší znak NB v patní části boty, těšila jsem se, jaké budou.

Značka New Balance
Model Kaymin TRL
Sezóna Podzim 2019
Testováno 1 měsíc
Naběháno 60 km

 

2 490 Kč(51%) 1 199 Kč
Na seznam

Svršek – pohledný, ale zároveň funkční design

 

Design je velmi pohledný, tmavě šedá s tyrkysovou k sobě hezky ladí. Svršek boty je optimálně prodyšný. Špička boty je z pevnějšího materiálu, který nijak neubírá na komfortu prstů v botě. A jak už jsem si několikrát osobně potvrdila, do terénu se taková ochrana opravdu hodí. Jako u většiny trailovek je jazyk do boty všitý. Menší problém jsem měla s tkaničkami a typem šněrování, tkaničky mi přišly příliš dlouhé a musela jsem si je utáhnout hodně napevno, abych nebojovala s pocitem, že mi boty na nohách nedrží.

 

Pohodlné tlumení Fresh Foam zmírňuje každý dopad

 

Mezipodešev tvoří Fresh Froam, což je inovativní polstrování, které má dodat větší pohodlí ploskám. Což můžu potvrdit, že funguje. Navíc zaručí i měkčí dopad na jakémkoliv typu terénu. Celkově bota působí robustním dojmem, ale za mě to ničemu nevadí. Spíš nabírám dojmu, že by mohly boty vydržet velké dávky kilometrů.

 

Podešev vás podrží v různorodém terénu

 

Podešev je tvořena velmi zajímavým dezénem, pracovně jsem si ho nazvala „kamenitým“. Testovala jsem v podzimním počasí, na vytažení trailovek tedy ideální období. Podržely mě jak v lesním terénu, tak i při běhu na cyklostezkách, kde se hromadí popadané listí, jak mokré tak suché. Nicméně i s „balanckami“ na nohou nezapomínejte, že opatrnosti při překážkách na trati není nikdy dost.

 

Závěr

 

S výběrem velikosti jsem neměla sebemenší problém a sedí mi na stejnou velikost, jako mám běžné boty. S trailovkami od NB jsem byla spokojená, chce to jen víc utáhnout tkaničky. Při delším běhu stále boty držely svoje pohodlí a neměly žádný rušivý element. Svojí multifunkčností je řadím do předních řad pro podzimní a zimní období. A pokud se v botách nechystáte jen běhat, skvěle se hodí na výlety do hor.

 

Moje hodnocení  8/10

 

Detaily hodnocení

 

Design +
Multifunkčnost +

Pohodlí

+

   
   
   
   

Nedostatek reflexních prvků a typ šněrování

 -