Exkluzivní zpověď: Letní láska vyšuměla už po 80 km

Recenze běžeckých silničních bot New Balance URGE 2 W

Stejně jako v lásce, ani u běžeckých bot nezáleží jen na „povrchovém designu“. I když se vám partner (nebo boty) na první pohled zalíbí, musí nabídnout ještě další kvality. Silničním botám New Balance URGE se srdce naší recenzentky Adély zlomit nepodařilo. Proč to mezi nimi nezajiskřilo?

Značka New Balance
Model URGE 2 W
Sezóna léto 2018
Testováno 1 měsíc
Naběháno 80 km

 

  

„I když neběháte rychle, některé boty vám zkrátka nestačí.“

 

New Balance URGE W 2

 

Někdy boty sednou a je to láska na první výběh, jindy je z toho jen lehký flirt, který vyšumí po 80 kilometrech a boty se stěhují zpět do botníku. Jeden takový prázdninový „románek“ jsem právě ukončila.  Šlo o silniční model URGE W 2 od New Balance. Nemůžu říct, že by mě vyloženě zklamaly. Ale prostě tomu něco chybělo. A tak jsme se dohodli, že nakonec zůstaneme „jen“ přáteli.

 

Svršek

 

Zvláště u silničních modelů by měl být svršek prodyšný. Jinak tomu není ani u New Balance URGE W 2, které z hlediska prodyšnosti nezklamaly. Svrchní materiál, převážně ze síťoviny, je velmi lehký. Na exponovaných místech (boky, špičky) je materiál odolnější, což však komfort nijak výrazně neovlivňuje. Jazyk není vůbec všitý a zdobí ho jediný reflexní prvek (na silničních botách bych jich uvítala více). Klasické tkaničky jsou měkčí a při výběhu se vám nebudou samy rozvazovat.

Po designové stránce se bude vzhled líbit určitě „růžovkářkám“, které (stejně jako já) mají v oblibě veselé narůžovělé odstíny. V tomto případě se jedná a lososově meruňkovou, přesně na hraně mezi oranžovou a růžovou barvou.

 

Mezipodešev

 

Mezipodešev vybavená materiálem EVA poskytuje střední míru tlumení. Žádnou podporu vnitřní strany tu nehledejte. Podle výrobce se jedná o model pro neutrální došlap, ale chvílemi mi připadalo, že došlapuji příliš na vnitřní stranu a snažím se to vyrovnávat. Osobně netrpím výraznou pronací, alespoň chytré přístroje a dvě nezávislá měření mi to potvrdily, ale rozhodně nemám došlap jako z učebnice. A přesto jsem s tímto modelem pociťovala umocnění mírného došlapu na vnitřní strany. Je však otázkou, zda za to vinit boty nebo můj běžecký styl.

Podešev

 

Podešev je hodně rovná a bez výrazného dezénu, což u silničního modelu nijak nepřekvapí. Přestože jsem přes léto boty testovala pouze na zpevněném a suchém povrchu, tipovala bych, že běh na mokrém povrchu nebo v lehčím terénu by v těchto botách mohl představovat menší problém. Až budete vybírat velikost a váhat mezi menší a větší, přiklonila bych se k té větší. Mám velikost 39 EU a v modelu URGE W 2 mě bota mírně tlačila.

 

Závěr

 

Zkušenost s modelem URGE W 2 mě utvrdila v tom, že 100 běžců = 100 názorů. A že co sedí jednomu, nemusí ještě sedět druhému a už vůbec ne všem. Já sama nemůžu říct, že jsem s botami vlastně měla nějaký konkrétní problém, který by mě limitoval, ale nejspíše potřebuji od běžecké boty něčím překvapit a zaujmout. A to se s modelem URGE W 2 nestalo. Boty mě ničím nepřekvapily a já je po 80 kilometrech vyměnila za jiné. O těch ale až v mé další recenzi.

 

Hodnocení 4/10

 

+ nízká hmotnost                                                             

+ prodyšnost

 

- chybí reflexní prvky