Recenze: Nike AIR ZOOM PEGASUS 33

„Nazuj boty šampiona a ukaž co v tobě je.“


Testujeme srdcem


V první řadě je dobré zmínit, že model Nike AIR ZOOM PEGASUS 33 je oblíbenou botou elitního světového běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a několikanásobného mistra světa Mo Faraha. Už to dodává botě punc kvality, protože který elitní běžec by trénoval ve špatné obuvi?

Na první dojem boty zapůsobí kvalitním zpracováním. Svršek je z pevné syntetické textilie, a přestože je bezešvý, už od prvního pohledu cítíte, že něco vydrží a nebude se nikde trhat.Běžecké boty Nike AIR ZOOM PEGASUS 33 jsem měl možnost testovat přesně v té části roku, kde krutá zima přecházela až do teplých, slunných dní. Nebál jsem se v nich vyběhnout do mírného sněhu, v deštivém počasí, na dráhu ani na silnici. A jak obstály?

 Značka Nike
 Model AIR ZOOM PEGASUS 33
 Sezóna jaro 2017
 Testováno 2 měsíce
 Naběháno 250 km
Zde pro Vás máme pocitové shrnutí a doporučení s videem, jak si nejlépe užít boty Nike AIR ZOOM PEGASUS 33  pro sezónu jaro 2017. (Každé udělené srdce odpovídá pocitu, co boty dávají, maximum je 10 srdíček).
Koupit zde →

SVRŠEKTechnologie Flywire, která se vyznačuje tenkými šňůrkami na stranách, je vpletena do bočních stran a je napojena na tkaničky. Při utáhnutí tkaniček tyto šňůrky botu plynule na bocích stáhnou a nohu perfektně obemknou. Nestahuje se tak pouze svršek, kdy by vás tlačil nárt. Chodidlo je tak příjemně stáhnuto a svršek přilne tak, jak má. Nemusíte se bát, že by se šňůrky při silnějším utáhnutí přetrhly, ani že byste je cítili uvnitř boty. Jazyk nepadá do stran, netlačí, vlastně o něm téměř nevíte.

Nic mi nebránilo ani při běhu bez ponožek, materiál uvnitř nemá žádné přebytečné švy a neměl jsem tak jedinou oděrku ani puchýř. Stejně tak mi na vložce chodidlo perfektně drželo a neklouzalo do stran. V zimě se chlad nedostane přes svršek a naopak v létě, i přes pevnou textilii, bota solidně odvětrává.

V lehce deštivých podmínkách svršek nijak výrazně nepromokl, voda jakoby stékala z povrchu. Při silnějším dešti se materiál tolik nenasákne a doma rychle uschne.


TLUMENÍ

Tlumení AIR ZOOM má nově tento model i v přední části, takže je cítit podpora po celé ploše. V patní části je bota odpružená přesně tak, aby nebyla vyloženě měkká, ale dalo se v ní běhat i v rychlejším tempu. Za celou dobu testování se tlumení fyzicky nijak nezměnilo, pata nemá tendenci se prošlápnout. Ani při delším běhu nepociťuji, že by tlumení polevilo.


PODEŠEV

Podešev WAFFLE je konstruována tak, že se bota dá využít i do mírného terénu. Nijak jsem boty nešetřil a proběhl v nich i podmáčené povrchy, sníh i lehce namrzlé plochy. Ani jednou jsem nepociťoval, že by mě obuv měla zradit. Neočekávejte však, že v silném blátě vám noha nepodklouzne, na to už budete muset obout krosovky. Postranní svislé i vodorovné lamely podpoří i při seběhu, kdy bota lépe přilne k povrchu.  A stejně tak na tvrdém povrchu, vzorek podrážky je naprosto univerzální.


Závěr

Osobně jsem botu spíše používal na objemové tréninky, rychlejší trénink zvládnou také, ale pokud jsem chtěl běhat rychlé úseky na dráze, už je tlumení a výška mezipodešve spíše na obtíž, pokud jste zvyklí běhat přes špičku. Doporučil bych ji tedy na středně dlouhé výběhy, kde ji využijete nejlépe. Nejvíce mě překvapila odolnost boty, i přes značný objem a mnohdy horší podmínky, který absolvovaly, boty vypadají stále jako nové, nejeví známky opotřebení a zachovávají si vlastnosti, které měly na začátku. Jedná se o naprosto univerzální model, který sedne jak začátečníkům, tak pokročilejším běžcům, kteří chtějí běhat v kvalitní obuvi.

 

Dáváme 9 srdíček z 10!

Nike AIR ZOOM PEGASUS 33 vybírejte níže