Recenze: Nike AIR ZOOM WINFLO 3

Silniční bota s citlivým tlumením a inovativním svrškem.
 Značka Nike
 Model Winflo 3 (pánské)
 Sezóna Jaro 2017
 Testováno 3 měsíce
 Naběháno 250 km

Svršek (kopyto) boty je střihově středně široký. Speciální strukturovaná síťovina je dostatečně prodyšná, lehká a přitom si zachovává odolnost i při běhu v lesním terénu. Vlákna Flywire ve střední části svršku jsou pružná a při zašněrování pevně sevřou chodidlo v botě. Celkově je kopyto v patní části vyšší než u jiných modelů, ale běh to neovlivňuje. Na svršku boty chybí reflexní prvky chránící běžce při tréninku ve večerních hodinách. Opatek je příjemný, oblast achillovky je dostatečně změkčená. Jazyk je středně vysoký, nesjíždí, tkaničky jsou delší.


Tlumení v mezipodešvi boty se skládá ze dvou částí. V patní části je umístěn vzduchový polštář Nike Zoom Air a v přední části pěna Cushlon. Při běhu je rozdíl v tlumících materiálech výrazný. Pata je více odtlumená, tlumení je stabilnější. Naopak přední část je citlivější, nižší, jsou v ní cítit povrchové nerovnosti (drobné kamínky).


Podešev (podrážka) z pevné pryže (gumy) má tvar Waffle a je po celé délce boty. Pouze na okrajích z vnější části (končí ve středu boty) má strukturu příčných žlábků. To proto, že došlap v první fázi směřuje na vnější střední část, odraz je potom veden spíše přes vnitřní přední část, kde Waffle hrany napomáhají odrazu. Podešev je dobře odolná, neklouže ani při běhu po mokrém asfaltu. Dobré vlastnosti si zachovává i při běhu v měkkém lesním terénu a lehčím blátivém podkladu.


Závěr (doporučení):

Jedná se spíše o tempově laděnou botu pro běžce s neutrálním došlapem. Je vhodná pro váhovou kategorii do 80 kg, a to z důvodu citlivějšího tlumení. Bota má nižší hmotnost a lze ji dobře využít na silniční i lehčí krosové závody. Celkově je bota dostatečně odolná, i po naběhaných 250 km na ní není znatelné výraznější opotřebení. 

Silniční bota s citlivým tlumením a inovativním svrškem.

V našem podrobném testu si pravdivost těchto informací ověříme. Boty testoval náš produktový specialista na všech površích. Tj. na silnici, v lese, na dráze. Zajímá Vás, jak boty obstály? Čtěte dál.


V testu obstála velmi dobře, dáváme 7 srdíček z 10.

pánské

dámské