NIKE ZOOM AIR WINFLO 6 – Slušivé parťačky na silnici i na tartan

Přivítejme nejrůžovější boty mého botníku. Mluvíme o modelu z výrobny NIKE ZOOM AIR WINFLO 6, které zaujmou designem každou ženu. A jak jsou na tom tyto krásky s funkčností?

Značka Nike
Model Zoom AIR WINFLO 6
Sezóna Léto 2019
Testováno 2 měsíce
Naběháno 80 km

 

2 599 Kč(34%) 1 699 Kč
Na seznam

Svršek

 

Svršek boty je tvořen speciální síťovinou, která je optimálně prodyšná. Co mě na svršku ještě mile překvapilo je, že v dešti odolávaly promoknutí. Přední část boty je sice zúžená, nicméně prostor pro prsty je v botě dostačující. V patní části najdeme vyztužený vyšší opatek pro ochranu achilovky, na který osobně nedám dopustit...u bot ho dost vyhledávám. Růžovky na noze krásně sedí, obepínají příjemně nárt. Tkaničky jsou ploché a tak se nerozvazují ani při svižnějším běhu.

 

Mezipodešev

 

V přední a zadní části boty jsou dva pěnové polštářky NIKE ZOOM air, které pružně reagují a tak dobře tlumí nárazy a zajišťují stabilitu nohy. K tomu dopomáhá ještě také měkká pěna Cushlon. U té mi akorát vadí postupná vizuální deformace, při užívání bot se pěna trochu zvrásňuje, takže malinká chyba na kráse. Už z tvarovaného profilu boty vyzařuje rychlost, podporuje ji i zkosená pata, která dodává při běhu lepší aerodynamiku. Snad mi tato sympatická vychytávka ukrojí nějaké vteřiny z běžeckého času

 

Podešev

 

Podešev je dobře odolná, neklouže ani při běhu po mokrém asfaltu. Gumový systém drážek na vnější straně podrážky oceníte určitě, stejně jako já, při rychlostním tréninku a změnách směru. Fungují zároveň jako tlumící prvek a další pevná vrstva zlepšuje odolnost a opotřebení v nejvíce namáhané části boty. Výrobce uvádí neutrální došlap, takže by boty měly být vhodné pro téměř všechny typy běžkyň. Neutrální došlap můžu alespoň za sebe potvrdit.

 

Závěr

 

V botách jsem vyběhla na jednu delší podzimní trasu. Při delším běhu jsem se v nich necítila už moc komfortně, s přihlédnutím na menší otoky nohou s přibývajícími kilometry. Naopak na krátké rychlostní tréninky na ně nedám dopustit, jsou to ideální parťačky, jak na tartan, tak na asfalt. Při změnách směru krásně drží na povrchu a nikam neujíždí.

 

Pochvalu si zaslouží také číslování. S výběrem velikosti jsem neměla sebemenší problém a seděla mi na stejnou velikost, jako mám běžné boty.

 

Za mě jsem s tímto modelem byla vcelku spokojená, nejhezčí boty v botníku to budou, ale nejoblíbenější ne a to hlavně kvůli funkčnosti, pro mě se hodí pouze na rychlostní tréninky.

 

Moje hodnocení  8/10

 

Detaily hodnocení

 

Design/ zajímavé prvky (zkosená pata) +
Prodyšnost +

Pohodlné obepnutí chodidla

+

   
   
   
   

Nedostatek reflexních prvků

 -