Správná volba pro ženy, které si chtějí běh užít

Obuv švýcarské značky On Running potkávám na tratích čím dál tím častěji. Proto jsem se na recenzi modelu Cloud těšila a byla jsem na boty hodně zvědavá. Svým designem mě zaujaly na první pohled. Jak se v nich běhá?

Značka On Running
Model Cloud
Sezóna Jaro 2019
Testováno 2 měsíce
Naběháno 120 km

 

Na první pohled zaujme hlavně podrážka, kterou v On Running zpracovali úplně jinak než ostatní výrobci. Design ale není všechno. Cloudy si mé srdce získaly už od prvního nazutí. 

 

Svršek, který nepotřebuje tkaničky

Model mě od začátku zaujal svým hladkým designem. Velmi lehký a prodyšný materiál na noze ho skoro neucítíte. Výrobce na boty přidal také vychytávku v podobě beztkaničkového zavazování. Jsem zvyklá si boty hodně utahovat a raději přidám i druhý uzel, takže jsem z této funkce byla trochu rozpačitá. Ale zvládla jsem to. 

 

Nejdřív jsem se bála, že boty někde po cestě ztratím, ale po pár metrech jsem si pocit volnosti chodidla začala užívat. Na nárt mě nic netlačilo a tím se vytratila i bolest kloubů u vybočených palců, s čímž u většiny bot opravdu hodně bojuji. Teď už nedám na beztkaničkové zavazování dopustit, a tak tkaničky (jsou součástí balení) zůstaly v krabici.

 

Zároveň, díky zúžené patě do tvaru V, noha nikam neklouže a drží na svém místě i v nerovném terénu. Jazyk je tenčí, všitý do boty i proto hezky sedí a nikde netlačí ani neškrábe. Velké plus dávám reflexním prvkům. Jsou zakomponované do znaků „On” a nijak nenarušují dojem z bot.

 

Skvělé tlumení v každém terénu

V botách jsem se cítila velmi dobře, jak na krátkých rychlejších úsecích, tak při tempovém dlouhém běhu, po kterém se mé nohy cítily stále dobře. Podrážka CloudTec, která zaujme je tvořena z otvorů, které tlumí dopad stlačováním vzduchu. Boty tak odolají nárazům ze všech stran. 

 

Míra tlumení je optimální pro plynulý běh na silnici i v nerovném terénu, kde jsem je vyzkoušela na zdolávání vrcholů kopců. Vždy perfektně podržely. Jako malou nevýhodu vidím, že do podrážky se lehce dostanou například kamínky. Pohodlnosti bot ale dávám 10 z 10.

 

Závěr

Po lásce na první nazutí a vyzkoušení na prvních kilometrech bylo jasné, že se mnou absolvují nejeden závod. Ten první byl Pražský půlmaraton, kde mi napomohly k vylepšení osobního maxima. Perfektně obstály na kočičích hlavách, v mírných stoupáních i závěrečném zrychlení do cíle. Za celou trasu 21,2 km jsem nepocítila žádnou bolest chodidel ani lýtek, za to dávám velký palec nahoru.

 

Jestli patříte mezi běžkyně, které se potýkají s bolestí chodidel, lýtek a okostic, můžu jen doporučit, všechny tyto problémy se mi zmírnily. Bota nohy opravdu šetří.

 

Pokud chcete boty, které vás podrží po celou dobu běhu a zároveň máte rádi pohodlí, doporučuji Cloudy. V mém botníku jim patří první místo.

 

 

Moje hodnocení  9/10

 

Detaily hodnocení

 

Reflexní prvky +
Tlumení a pohodlnost +
Nízká hmotnost +
Design a prodyšnost +
   
   
Kamínky v mezipodešvi

 -