Reebok Forever Floatride Energy – v jednoduchosti je síla

Mnozí z nás mají boty Reebok spojené spíše s fitkem, případně je chápou jako univerzální obuv, kterou použijí občas na cvičení a sem tam s ní vyběhnou ven… a navíc za ni neutratí tolik peněz. Trailoví běžci už si k nim cestu pomalu také našli. Ale co ti silniční? Tam ještě bylo potřeba něco dopilovat. Výrobci z dílny Reebok se ale nebáli pořádně vystrčit růžky a představili nový model Forever Floatride Energy, který jsme měli možnost provětrat.

Značka Reebok
Model Forever Floatride Energy
Sezóna Léto 2019
Testováno 2 měsíce
Naběháno 100 km

 

2 349 Kč(48%) 1 199 Kč
Na seznam
2 349 Kč(61%) 899 Kč
Na seznam

Svršek – širší přední část pro dostatek prostoru prstů

 

Síťovina se na první pohled může zdát málo pevná a tenká. Opak je ale pravdou. Svoji pevnost si dokáže držet i po dlouhých kilometrech a v rámci odolnosti se netvoří ani žádné defekty. Pokud totiž máte bezešvý svršek, veškerý tlak při došlapu se rovnoměrně rozprostře a síťovina ho skvěle pohltí, což se ne vždy dá říci o botách, které disponují předním krytím prstů a na stranách v místě švu se trhají. V přední části je i dostatek prostoru pro prsty, navíc chodidlo na stélce dobře drží, takže se nikam nesune a nevznikají puchýře.

 

Mezipodešev - tenhle „polystyren“ jsme už někde viděli

 

Podobu tlumení nelze popřít ve srovnání s Boostem od adidas. Při došlapu má Floatride Energy Foam ale jiné vlastnosti, je o něco pevnější a zdá se být i rychlejší. Navíc oproti Boost tlumení je lehčí. To nahrává obrovské univerzalitě při běhu, kdy boty využijete i na rychlejší úseky, přestože největší využití vidím v tempových bězích. Opatek se neodklání od achillovky tak, jak to známe už u jiných značek, ale je mírně nakloněn směrem k achillovce. Tím, že je široký, nijak na ni netlačí a příjemně tak fixuje celý kotník.

 

Podešev – drží i při jiných sportech

 

Podrážka působí hladkým dojmem, když jsem s nimi poprvé vyběhl na mokrý povrch, byla tam obava, jestli to ustojím já i boty. Výsledek byl lepší, než jsem čekal, dokonce mi přišlo, že jsou o něco přilnavější než jiné modely, i když se samozřejmě nejedná o neklouzavou podešev. Tím, že mi podrážka i celkový fit boty parádně padly, vyzkoušel jsem je ze zajímavosti i na squashi. Přestože to vypadá, že nemají žádnou oporu, při změnách směru mi chodidlo nikam neujíždělo. A nebojte, šmouhy nedělají . Využití boty je tedy celkem široké, jak už to u Reeboků bývá.

 

Závěr

 

Za mě osobně Reebok představil plnohodnotný běžecký model vyšší úrovně. Pokud se marketingově uchytí, věřím, že si jej budou běžci všech úrovní chválit. Ve výsledku tam nejde o nic přelomového, ani designově převratného, ale pokud to jako celek funguje, proč je nepustit do světa.

 

Moje hodnocení  8/10

 

Detaily hodnocení

 

Prodyšnost +
Dostatek místa v přední části +

Optimální míra tlumení pro rychlý a zároveň i dlouhý běh

+

   
   
   
   

Nedostatek reflexních prvků

 -