Under Armour LIGHTNING 2 W: Poběžíte jako blesk

Lehké a prodyšné tempovky, doladí váš běžecký outfit

Začalo to jedním nápadem na tričko, které bude perfektně sloužit sportujícímu tělu – prodyšné, kompresní, regulující teplotu a zvyšující výkon. V Marylandu tímto tričkem fotbalový hráč Kevin Plank začal psát historii firmy Under Armour. U jednoho trička to ale zdaleka nezůstalo. A to je moc dobře, jinak bych se nemohla seznámit s běžeckými botami Under Armour LIGHTNING 2 W.

 

Značka Under Armour
Model LIGHTNING 2 W
Sezóna léto 2018
Testováno 3 měsíce
Naběháno 200 km

 

 „Tlumené dopady a pružné odrazy vás promění v elegantní gazelu.”

 

 

Designový svršek perfektně zpevní chodidlo

 

Svršek je první část boty, která mi padla do oka, protože je svojí jednoduchostí a střídmostí prostě nádherný jemně žíhaný design a strukturovaná pletenina. Materiál je lehký a prodyšný, na noze ho skoro neucítíte. Svršek má klasické šněrování, díky kterému jazyk dokonale obepne chodidlo. Ploché měkké tkaničky se navíc jen tak nerozvážou ani při svižnějším běhu.

Na první pohled se může zdát, že je bota nezpevněná a noha v ní nebude dobře fixovaná, ale po vyzkoušení zjistíte, že patu drží perfektně. Jediný malý nedostatek jsem našla v absenci reflexních prvků. Designu by to asi trochu ubralo na kráse, ale bezpečnost je bezpečnost.

 

 

Pohodlný odraz i došlap

 

Pocitově řadím boty mezi tempovky a umístění v kategorii RUN FAST mi to jen potvrzuje. Technologie Charged Cushioning s dvojí hustotou se postará o optimální tlumení a návratnost energie. Neznamená to však, že by bota byla měkčí to ani od tempového modelu nemůžeme čekat. Výrobcům se ale povedlo najít skvělý balanc mezi tvrdostí a tlumením. Došlap a odraz je rychlý, ale ne na úkor pohodlí. Do lesa tyto krásky rozhodně netahejte, vyvětrejte je spíš na silnici, případně na jiné zpevněné cestě.

 

 

Podešev vyladěná k dokonalosti

 

Podešev má hladký povrch s trochou drážek, na zpevněné povrchy ideální. V přední části podrážky najdete panely pro maximální citlivost došlapu a na patě je abrazivní guma pro absorpci dopadu. Spodní část bot mě při běhu hodně podržela a dá se na ní opravdu spolehnout.

 

 

Závěr

 

LIGHTNING 2 W můžu s klidem doporučit běžkyním, které chtějí zrychlovat a zařazovat do svého tréninku tempa. Ze svých nároků na pohodlí a styl slevit nemusíte, LIGHTNING 2 W má obojího dostatek.

 

Když nic neočekáváte a dostanete všechno. Tak bych shrnula Under Armour LIGHTNING 2 W. Zařazuji je mezi své oblíbence a po testu už vím, že UA umí dobře fušovat i do běhu.

 

 

Moje hodnocení  9/10

 

Detaily hodnocení

 

Nízká hmotnost +
Prodyšnost a design +
Příjemný přechod z došlapu do odrazu +
Tempový model s příjemnou mírou tlumení +
Absence reflexních prvků -