Krátké zprávy z víkendových závodů

Vídeňský maraton

Jiří Homoláč se při Vídeňském maratonu pokoušel splnit přísný limit na letní MS v atletice (2:15h). Přes velkou snahu doběhl do cíle v čase 2:18:43 na 14. místě.

„Dnes jsem neměl svůj den, ne vždy se podaří výkon, na který má člověk natrénováno“.

Jirka svůj další program spojí s dráhovými závody, kde se pokusí vylepšit svoje výkony na tratích na 5 a 10 km.

Londýnský maraton

Keňský běžec Daniel Wanjiru známý i ze závodu RunCzech, kde 2 x zvítězil v Pražském půlmaratonu, triumfoval i v prestižním Londýnském maratonu. Dosáhl času 2:05:48 a dokázal porazit i fenomenálního etiopského běžce Kenenisu Bekeleho, který doběhl na 2. místě v čase 2:05:57.

V ženském závodu zatřásla světovými tabulkami keňská běžkyně Mary Keitanyová. Ta svým třetím vítězstvím v tomto závodě dokázala zdolat nejlepší ženský čas historie zaběhnutý čistě v závodě žen. Po výkonu Mary Keitanyové je nové světové ženské maximum nyní 2:17:01.

Ostravský Night Run

V Ostravě odstartoval seriál stále populárnějších nočních závodů Night Run. Celkem se na start ve všech kategoriích postavilo 900 běžců.

V charitativním běhu na 5 km na podporu boje proti rakovině prsu doběhlo do cíle 427 účastníků. V ženách zvítězila Lenka Švábíková v čase 20:13, v mužích doběhl první Miroslav Burian v čase 18:26.

Hlavní závod na 10 km dokončilo celkem 418 běžeckých nadšenců. V ženách zvítězila Ivana Zbořilová v čase 43:27, v mužích Karel Ketner v čase 37:18.

Seriál Night Run pokračuje už nadcházející víkend dalším závodem v Hradci Králové 29. 4. 2017. Tak neváhejte a přihlaste se ke startu na http://www.night-run.cz/.