Jiří Homoláč

Osobní motto: "Život bez běhání je stejný nesmysl jako pták bez křídel."

  • O Jirkovi
  • Jirkův příběh
  • Nejlepší výsledky

Novinky


Rozhovor o přípravě a plánech na rok 2017

Jak se mu trénovalo v Keni? Jak se stravuje? Co plánuje v roce 2017 a lze se během uživit?

Přečíst celý článek

1/2Maraton Praha

Nijak zvlášť jsem nový osobní rekord neslavil. Popravdě jsem jej čekal. (smích) Během tréninku jsem se cítil dobře a myslel i na překonání hranice 63 minut. To se mi, doufám, podaří příští rok. Robert s mým výkonem spokojen samozřejmě byl, ale důležitější bude pro nás výsledek v maratonu.

Přečíst celý článek

Tréninkový den v Keni

Abyste věděli, že se v Keni neflákám, přináším jako ukázku můj běžný tréninkový den. Není to žádný med, ale pro životní formu se musí tvrdě trénovat a obětovat tomu celý svůj den. No a když budu špatně běhat, budu...   

Přečíst celý článek

Příprava Jirky Homoláče v keňském Itenu

Právě se nacházím na 2,5 měsíčním soustředění v keňském Itenu, známém také jako domov šampiónů. Tento název není náhodný. Z tohoto městečka na úpatí Rift Valley pochází mnoho světových rekordmanů, olympijských i světových medailistů.

Přečíst celý článek

Příprava na podzimní závody

Začíná se mi běhat čím dál líp, cítím, že jde forma nahoru a váha dolů, což je u mě zásadní. Absolvoval jsem kvalitní tréninky, které naznačují dobrou výkonnost. Na závody se už moc těším a doufám, že předvedu kvalitní výsledky.

Přečíst celý článek

VIDEOROZHOVOR - Jak se Jirka cítí 4 dny před startem maratonu a co nám o sobě zajímavého řekl?

Již zítra (8. 5. 2016) se pokusí Jirka zaútočit na olympijský limit. Naši kolegové se za ním vydali do Livigna, aby zjistili jak se věci mají.

Přečíst celý článek

PŘEVZATÝ ČLÁNEK - Homoláč se nevzdává, v Praze chce složit olympijský reparát

Pouhé tři týdny po neúspěšném pokusu o zdolání A limitu pro účast na letošní olympiádě chce brněnský vytrvalec Jiří Homoláč zabojovat podruhé – při pražském maratonu. V Hamburku mu chyběly dvě minuty, při Volkswagen Maratonu Praha mu sice možná budou chybět síly, nikoliv však fanouškové.

Přečíst celý článek

PŘEVZATÝ ČLÁNEK - Homoláč před bojem o olympijský maraton: Mám na to, shodil jsem osm kilo

Výsledkově nevýrazná loňská sezona jej přinutila k razantní změně v přípravě. Místo tradičního cestování na tři týdny do Alp v lednu odletěl na tříměsíční soustředění do keňského Itenu, který se nachází v nadmořské výšce 2400 metrů. Změnil stravu a deset týdnů dřel.

Přečíst celý článek

PŘEVZATÝ ČLÁNEK - Jiří Homoláč: RunCzech Star vyběhla do Ria přes Iten

RunCzech Stars jsou borci a borkyně, které zvládnou v daném roce všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy. Nebývá ale zvykem, aby se mezi více než stovkou takových běžců objevilo jméno závodníka ze samého čela výsledkové listiny. Pětadvacetiletý „rychlík“ Jiří Homoláč vloni přidal k trojici prvenství a čtveřici druhých míst v českém žebříčku závodů této běžecké ligy právě i dotyčný čestný titul. Byl všude.

Přečíst celý článek