Homoláč se nevzdává, v Praze chce složit olympijský reparát

Pouhé tři týdny po neúspěšném pokusu o zdolání A limitu pro účast na letošní olympiádě chce brněnský vytrvalec Jiří Homoláč zabojovat podruhé – při pražském maratonu. V Hamburku mu chyběly dvě minuty, při Volkswagen Maratonu Praha mu sice možná budou chybět síly, nikoliv však fanouškové. S Evou Vrabcovou Nývltovou tak bude hlavním želízkem v bitvě o Rio. „Po neúspěšném útoku na olympijský limit jsem pár dní přemýšlel, jestli to znovu zkusím v Praze. Rozhodl jsem se, že to tak snadno nevzdám a budu bojovat! Mohl jsem doma fňukat a říkat si, že to je jen sport. Ale to není můj styl,“ uvádí odhodlaně na svém facebooku. 

Svěřenec trenéra Jiřího Sequenta se zaskvěl počátkem dubna při Sportisimo 1/2Maratonu, kde právě díky podpoře fanoušků a osobního vodiče zúročil maximálně více než dvouměsíční trénink v Keni, kam se vydal krátce po Novém roce. K jeho snu probojovat se na olympijský maraton mu „stačí“ jediné – pokořit v Praze čas 2:15. V Hamburku si nedávno vylepšil osobák na 2:16:55, ale místy hodně silný vítr mu znemožnil se vysněné hranici byť jej přiblížit. 

Homoláč se proto vydal zregenerovat a potrénovat do hor, konkrétně do oblíbené destinace nejen českých vytrvalců – italského Livigna. V tamní nadmořské výšce kolem 1 800 m. n. m. trénovala i Eva Vrabcová Nývltová, jež se při své maratonské premiéře v Praze 8. května pokusí o překonání kvalifikačního času 2:35.

„Odjel jsem do Livigna, abych se připravil tak dobře, jak jen to bude možné, a v Praze do toho půjdu znovu,“ uvedl aktuálně nejlepší český vytrvalec. „Jirko, jsi neskutečný a přeji ti, ať to vyjde!!!“ nechala se v komentářích na sociální síti slyšet mnohonásobná česká mistryně Petra Kamínková. 

Při minulé olympiádě v Londýně se na start maratonu kvalifikovali Jan Kreisinger a Ivana Sekyrová. Oba by se měli objevit i při květnové Praze po boku dalších aspirantů na letenku do Brazílie – Moniky Preibischové, Šárky Macháčkové či Víta Pavlišty.


autor: Radek Narovec

zdroj: www.behej.com

publikováno: 24. 4. 2016