Alena Bouchnerová

Osobní motto: „Není důležité vyhrát, ale překonat sama sebe a své cíle a ve zdraví doběhnout.“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyModerní technologie

Z počátku jsem si běhala jen tak pro radost a podle pocitu. Neřešila jsem žádné GPS, chytré hodinky a podobné aplikace. Postupně jsem ale zjišťovala, že když se chci alespoň trochu posunout vpřed, zlepšit výsledky, je toto důležité alespoň trochu sledovat.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

Pro běžce je i drobné nachlazení nepříjemné. Proto se nachlazení hodně bráním. Preventivně se snažím jíst více čerstvého ovoce a zeleniny. Také v zimním období beru doplňkově vitamíny kvůli prevenci.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Když jsem se přihlásila do projektu Sportisimo Hvězd a byla vybrána, tak jsem doufala, že alespoň maličko posunu své osobní rekordy.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Kompenzační cvičení zařazuji velmi často, jelikož je k běhání velmi důležité. Věnovala jsem se před běháním několika stylům aerobiku, také různým stylům posilování. Nejvíce mi vyhovuje posilování s vlastním tělem.

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Podzim pro mě bude velmi pestrý a vrchol mého hvězdného běžeckého snažení. Nejdříve si na počátku září 3. 9. 2016 pojedu užít 5km Neon Night Run s hvězdným týmem Sportisimo. Nejde zde o časy, ale užít si 1. ročník tohoto neonového běhu v ČR.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

Nyní co jsem v tréninkovém zápřahu, tak jsem se na jídelníček určitě musela zaměřit. A je to hodně individuální. Ne všechno můžu sníst, vzhledem k mé potravinové alergii. Tak výběr jídel je lehce náročnější, spíše kombinace vhodných potravin a je to dosti podobné každý trénink.

Přečíst celý článek


Teplo

V horku trénuji velmi často od jarních měsíců, vzhledem k docházení do aletického oddílu. Trénovat v teple mi až tak nevadí, ale přímo ve vedru to není snadné a výkony nejsou tak optimální.

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Již v minulosti jsem spíš pobíhala na více místech. Lesní cesty, silnice a vzhledem k mému koníčku atletice, také hodně na stadionu. Po několika možných bězích nejraději běhám v přírodě a na měkčím podkladu.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Běžecké závody jsou pro mnohé z nás velkým hnacím motorem. Když jsem poprvé se synem navštívila Ústecký ½Maraton, tak jsem byla překvapená, jakou mají tyto závody atmosféru. Se synem jsme běželi rodinný běh a byla super atmosféra podél celé trati.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Běh a partnerství je hodně individuální. Je to o toleranci obou partnerů. Já a přítel jsme k sobě, co se týče našich aktivit, hodně tolerantní. Přítel je hodně vstřícný a chápe moje aktivity.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Když jsem dostala toto téma, tak to pro mě nebylo nejjednodušší. Přímo běžecké vzory nemám, ale největší vzor pro mnohé z nás je určitě Emil Zátopek, který dokázal nemožné.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

V rámci projektu Sportisimo hvězdy mi bylo potěšením, že nás adidas vybavil sportovním vybavením. Součástí sportovního vybavení bylo jak oblečení, tak obuv. Oblečení i obuv je už na pohled velmi pěkné. Má výrazné barvy, příjemně se nosí a dobře se v něm běhá.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Co jsem se stala součástí projektu Sportisimo Hvězdy, tak (nesmím to zakřiknout) zatím výrazné bolístky a zranění nebyly.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

S mým běžeckým jídelníčkem to nebylo vždy jednoduché. Trpím již několik let potravinovou alergií, takže nemohu sníst vše, na co přijdu.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

První březnový víkend byl určen pro Hvězdy Sportisimo ve sportovním centru Nymburk. Když jsem se dozvěděla o tomto kempu a místu určení, byla jsem nadšena z výběru místa našeho kempu.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Přišel den „D“, kdy mě čekal zátěžový test. Jela jsem na tento test v rozpacích, protože jsem nevěděla, co mě čeká. Pás nevyhledávám, raději běhám v přírodě.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Díky projektu Stát se Hvězdou Sportisima, jsem už nemohla říct: „není čas“, „mám i jiné aktivity“ apod., ale bude tréninkový plán, motivace a cíl, kvůli kterému jsem se přihlásila.

Přečíst celý článek


Mé začátky

Moje počátky běhání začaly v dětství kolem 10. roku. Postupně časem jsem zjišťovala, že mě běh baví tak na půl. Po přestěhování kolem 12. roku do nynějšího bydliště jsem začala trénovat ve zdejším atletickém klubu.

Přečíst celý článek