Moderní technologie


Z počátku jsem si běhala jen tak pro radost a podle pocitu. Neřešila jsem žádné GPS, chytré hodinky a podobné aplikace. Postupně jsem ale zjišťovala, že když se chci alespoň trochu posunout vpřed, zlepšit výsledky, je toto důležité alespoň trochu sledovat.

Od kamarádek a známých jsem slyšela o různých mobilních aplikacích. Tak jsem také využila několik možností mobilních aplikací. Zjistila jsem, že je to hodně fajn. Není to jen kvůli času, ale aplikace umožní možnosti tras a já vidím kolik uběhnu kilometrů.

Po vybrání do projektu Sportisimo Hvězd a poradě s naším trenérem Tomášem, jsem si vyhlédla chytré hodinky s hrudním pasem. Po zdravotní prohlídce je pro běh i hrudní pas velmi důležitý, v jaké tepové frekvenci člověk běhá. Tak jsem začala podle hodinek trénovat. Postupně jsem si na ně hodně zvykla. S hodinkami jsem si sledovala čas na km, který mi byl v tréninku psán. Z počátku to bylo náročné, ale brzo jsem zjistila, že se tím hodně zlepšuji a udržím tempo v daném čase. Tepová frekvence, ve které jsem se měla pohybovat, se postupně snížila a začala mizet přebytečná kila. Chytré hodinky jsou velkým přínosem pro trénink a posunout se kupředu.