První dojmy z tréninku

Díky projektu Stát se Hvězdou Sportisima, jsem už nemohla říct: „není čas“, „mám i jiné aktivity“ apod., ale bude tréninkový plán, motivace a cíl, kvůli kterému jsem se přihlásila. Tak snad to zvládnu i já, co běhám spíš kratší tratě a ty delší byly spíš v rámci vytrvalosti. Přišel den „D“, kdy trenér Tomáš poslal tréninkový plán. Když jsem otevřela tento plán, tak jsem se zděsila. Já, co běhám jen tak pro relax a zřídka nějaký ten delší běh, tak najednou více kilometrů skoro obden. No ale mám svůj cíl, tak směle do toho, ať si splním, co jsem si předsevzala. Po kontaktu s Tomášem se mi líbí, že nás opravdu hecuje, ať makáme a to je moc fajn a hlavně to nevzdávám.

Z počátku jsem si myslela, že je toho na mě opravdu moc. Říkala jsem si: „tohle nedám“. Postupem času ale zjišťuji, že tento plán mi vyhovuje, dělá mi dobře na psychiku a získávám již pár tréninky lepší kondičku i vytrvalost a píli na sobě makat. Také mám radost, když zvládám mít i lepší časy a cítím, že to určitě půjde.

Co mám ale za malou rezervu je, být vytrvalejší a naučit se u toho i odpočívat a poslouchat své tělo. Také intervaly, které mám psané, nejsou zrovna jednoduché. Dostavuje se únava, ale je to tím, že jsem, i přes docházení do atletického klubu, lehce lenivěla ohledně delších běhů a nyní musím překonat únavu a rozjedu se v plánu na plno. Plán se jinak snažím plnit víceméně na maximum i přes drobné nesnáze, které doufám postupně vymizí.