Tréninkový kemp

První březnový víkend byl určen pro Hvězdy Sportisimo ve sportovním centru Nymburk. Když jsem se dozvěděla o tomto kempu a místu určení, byla jsem nadšena z výběru místa našeho kempu. Těšila jsem se na shledání všech hvězd a našeho trenéra Tomáše, protože máme stejné téma a to „BĚH“ a také na novinky, které nás na kempu čekaly.

Příjezd do kempu proběhl bez potíží. Jela jsem s hvězdou Štěpánem, s kterým jsme měli společnou cestu z Českolipska. Hned u vchodu ve sportovním středisku nás vyhlížel trenér Tomáš, který nás mile přivítal. Po seznámení proběhlo ubytování. Do kempu jsme přijeli kolem 16:45 a hned v 17:30 byl plánovaný první běžecký trénink. Nezbývalo moc času na odpočinek a rozkoukání. Tak krátké vybalení a hned do běžeckého vybavení, abych hned na první trénink nepřišla pozdě. Byli jsme rozděleni do 3 výkonnostních skupin. Já byla určená do třetí skupiny a naše skupina měla volně 5 km a ty zdatnější samozřejmě více km. Běh proběhl za příjemné atmosféry, kde jsem se během běhu seznámila s některými běžci třetí skupiny – s hvězdami Radkem, Verčou a Katkou z adidas týmu. Běh probíhal za příjemné atmosféry. Po doběhu následoval první odpočinek. Následovala seznamovací schůzka, kde postupně podle vzdálenosti dojížděly ostatní hvězdy. Seznamovací schůzka probíhala se členy Sportisimo týmu v čele s Gabčou Stůjovou a PROMO TÝMU ADIDAS. Adidas a Sportisimo tým měli pro nás přichystané oblečení a obuv a oblékli nás do hvězdných obleků adidas. Také zde měl první společné slovo náš trenér Tomáš, který nám sdělil, jak bude víkend probíhat a co od nás očekává. Poté jsme šli na večeři a zbytek seznámení byl za příjemné atmosféry v restauraci zdejšího střediska.

V sobotu v 7:00 ráno začalo volné ranní rozklusání na zahřátí organizmu. Naše skupina měla cca 2 km. Potom snídaně a sraz na další trénink v 9:45. Poté následoval přesun na zdejší atletický stadion. Adidas tým si pro nás připravil testování nové běžecké obuvi a diagnostiku chodidla, abychom si vybrali správnou obuv. Testování obuvi probíhalo během celého víkendu. Během testování jsem si vyzkoušela několik typů a vybrala si ten správný.

Trenér Tomáš nás také učil, jak bychom se měli protáhnout, rozehřát, rozběhat a jak se připravit nejlépe na delší běh. Tomáš potom podle skupin rozdělil úkoly a kolik poběžíme. Naše skupina měla 3 x 2,6 km okruh, kde první okruh měl být pomalejší a třetí okruh nejrychlejší. Naštěstí celá třetí skupina úkol splnila a zrychlovala. Kupodivu se mi běželo lehce. Potom odchod na oběd a osobní volno. Sraz na schůzku s výživovým poradcem byl plánován na 14:00. Přednáška od výživového poradce pro mě byla poučná. Dozvěděla jsem se cenné rady, které mi pomohou při dalším běhání, abych si splnila cíl. Po schůzce byl plánovaný další běh na 16:00. Když jsme se sešli, tak nám Tomáš zadal vzdálenosti. Naše skupina podle vody na stezce volně 5 km a potom 2 cca 130 m rovinky na tartanu, které jsou do mírného kopečka. Já a Gabča ze Sportisimo týmu jsme si daly ještě jednu rovinku jako bonus. Následovala možnost wellness a zbytek trávil volno podle svého. Večeře a příjemné posezení ve sportbaru.

V neděli v 7:00 za deštivého počasí si všichni dali na zahřátí organizmu celý okruh 2,6 km. Snídaně, lehký odpočinek a příprava na konečný běh v zátěži na čas. Naše skupina 5 km. Zdatnější skupiny 10 km. Po dvou dnech již byla znát únava, a tak to pro mě byla trochu noční můra, jak to zvládnu. Schůzka byla plánovaná na 9:45. Následovalo lehké rozklusání, rozcvičení, protažení a hurá na start. Tento den se mi už opravdu nechtělo. Po vyběhnutí v zátěži to bylo spíš trápení. Nohám se už nechtělo, dýchalo se velmi těžce, ale nedala jsem se a běžela jsem. Po doběhnutí 5km jsem toho měla dost, ale po sdělení času jsem byla nadšená. Čas jsem měla druhý nejlepším na této trati. A to po týdnu. Do překonání osobního rekordu mi chybělo 17 sekund a to v zátěžovém testu. Po odpočinutí následovalo zhodnocení celého hvězdného víkendu od adidas týmu, Sportisimo týmu a trenéra Tomáše. Dostali jsme dárek v podobě kšiltovky za doběhnutí našich km a za naše úsilí během celého víkendu.

Tento kemp mi dal velmi užitečné a cenné rady, byla jsem poopravena v některých stylech. Schůzky mi daly hodně moc a věřím, že pilným tréninkem se budu přibližovat k cíli a výzvě, které jsem si dala. Za tento víkend jsem naběhala i svůj rekord 29 km a zjistila jsem, že když člověk chce, tak je možné toto zvládnout. Víkend probíhal za příjemné nálady všech zúčastněných.