Běh a partnerství

Je to asi sen každého sportovce, aby ho partnerka podporovala v jeho úsilí, dělala mu doprovod a podporu na závodech a byla ráda i za ty krátké chvilky strávené spolu, většinou mimo sezónu. Realita, jak už to u snů bývá, je trochu jiná.

Pamatuji si, jak mi bývalá přítelkyně jednou řekla, že spolu trávíme strašně málo času. Moc jsem to nechápal, protože jsme od pátku do středy byli spolu snad 24 hodin denně. Byli jsme spolu o víkendu na závodech, v pondělí na tréninku, v úterý jsme si šli zaběhat a koupit vybavení na soustředění, ve středu opět trénink. Jak je to tedy možné? Odpověď byla jednoduchá, "to se nepočítá, to pořád jenom trénujeme..." Ženy prostě mají o trávení času ve vztahu trochu jiné představy.....

No a jak tak pořád hledám tu vysněnou partnerku, tak jsem momentálně trochu sám a mohu se tedy naplno věnovat tomu, co mám rád, bez nějakých velkých kompromisů a případných výčitek. A tajně doufám, že tu pravou na nějakém z tréninků potkám a že bude vědět, že trénink je vlastně skvělé rande. A až to přijde, vím, že bude ona a rodina na prvním místě a budou mě podporovat stejně, jako já je.