Běžecké závody

Nejsem úplně ten závodní typ (alespoň si to myslím). Mám radši náročný trénink, klidně někde o samotě na lesní cestě, než s někým závodit. Když už jdu závodit, tak proto, že se závod běží v krásné lokalitě, má perfektní atmosféru, podám výkon na hranici svých možností nebo poběží i kamarádi a moc si to užijeme.

Na běžeckých závodech
, ať je běžíte jen tak, nebo se snažíte zaběhnout osobní rekord, je nejkrásnější ta atmosféra celého závodu. Diváci i závodnici Vás doslova nabijí energií. Setkáte se s kamarády, které jste dlouho neviděli, nebo třeba vidíte právě jen na závodech. Krásné je i to, že i když stejný závod běžíte po několikáté, pokaždé to bude úplně jiné. Další, co je na běžeckých závodech úžasné a co v téměř v žádných dalších sportech nezažijete je, že se s Vámi na start postaví ti nejlepší, elitní závodníci, ke kterým mnohdy vzhlížíme. Teda spíš s nimi stojíme na startu a po startovním výstřelu je vidíme, jen když se trať závodu někde téměř míjí. I tak je to skvělý zážitek.

V nejbližší době mě čeká Jizerský Ultratrail 69 km s převýšením 2.900m. Je to závod v krásné krajině Jizerských hor, má perfektní atmosféru, bude to výkon na hranici mých možností, pokusím se o osobní rekord a na startu mezi dalšími skvělými běžci bude, dle startovní listiny, i několikanásobný vítěz MČR na 100 km a vítěz mnoha dalších prestižních závodů, Radek Brunner. A pro tohle všechno se já účastním běžeckých závodů.