Mé běžecké vzory

Proč běhám? První, co mě napadne, je, že mě to baví. K tomu není asi co dodat. Každý určitě máme něco, co nás baví a je nám při tom dobře. Mně je nejlíp při tréninku.

Další, co mě na běhu fascinuje a proč běhám, je, že kvalita přípravy a tréninku se přesně promítne do toho, jakou mám formu a co předvedu v závodě. Protože tam se žádný zázrak nestane. Zaběhnout se dá pouze to, na co máte natrénováno. 

Pro inspiraci nemusím chodit daleko. Samozřejmě i já mám pár „velikánů“ nejen v oblasti sportu, kteří se zapsali do světové historie, kteří ovlivňují naše životy a od kterých čerpám inspiraci, abych byl lepší sportovec, kamarád, člověk… 

Ale tou největší motivací jsou pro mě lidé z mého blízkého okolí, kteří na sobě makají, i když to leckdy není jednoduché. Momentálně je to můj kamarád Dan, který se snaží dodržovat životosprávu, pravidelně posiluje a neustále se zlepšuje na kole. Monika, která kompletně změnila přístup k tréninku a doslova začíná od nuly a malými krůčky se posouvá ke skvělým výsledkům. Tomáš, náš trenér hvězd, který kromě toho, že nám sestaví trénink, s námi potom na závodě běží a donutí nás předvést, jak jsme na sobě dřeli. A všichni ti další, kteří se od povídání „chtěl bych trénovat, běhat…“, posunuli k tomu, že to dělají.