Trénink při práci 

Mám nepravidelné dvanáctihodinové směny, kdy se mi střídá denní a noční. Každý týden je jiný. Někdy mám třeba v týdnu jen dvě směny, jindy šest. Minulý týden jsem měl pondělí a úterý denní a pátek, sobota, neděle noční. Do toho jsem odběhal šest běžeckých tréninků, celkem 97 km (8hod30min). Odtrénoval jsem dva tréninky Karate v mém klubu (4hod) a dvakrát jsem byl na plaveckém tréninku (1hod30min). 

Co budu povídat, jít na dvanáct hodin do práce s regenerací moc společného nemá. Když k tomu ještě připočítám cestu do práce, přípravu než odejdu a přijdu domů, už jsem třeba na nějakých 16 hodinách aktivity a zbývá mi jen nějakých 8 hodin na to nejdůležitější, tedy spánek. Pokud se tedy ještě nejdu zrovna proběhnout.

„Chtěl bych mít na běhání tolik času jako Ty.“ – Vždycky se musím pousmát, když tohle slyším. Není to o tom jestli mám/nemám čas. Je to o tom, rozhodnout se, co je pro nás důležité a potom se vždy čas najde. Fakt je, že zatím nemám třeba malé děti a tak je pro mě to rozhodování a časová organizace trochu snazší. 

Motivující sportovce, hvězdy, kamarády má kolem sebe každý z nás. Já mám to štěstí, že mám kolem sebe báječné lidi, kteří mě podporují, pomáhají mi plnit si své sny a někdy i popostrčí k něčemu, na co bych si sám netroufl. Bez nich by bylo moc těžké udržet motivaci a vydržet. Tak jsem moc rád, že na to nejsem sám. A zatím to mám tak, že s každým sportovním cílem jsem potkal ty správné lidi. Chce to mít otevřené oči a jasný cíl a pak vše jde…