Sportovní prohlídka 

Jedním z překvapení, které na nás Sportisimo přichystalo, byl zátěžový test ve Vital Praha u PhDr. Mileny Bučkové a Mgr. Aleše Tvrzníka. 

Datum bylo stanoveno na pátek a sobotu 12. a 13. února. Tomáš nám upravil tréninkové plány, abychom si před testem trochu odpočinuli a Lenka poslala rozpis prohlídek. Hrozně jsem se na tu akci těšil, laktátový test nám dá přesnou představu o naší trénovanosti a možnostech, podle kterých bude moci Tomáš přesně vyladit tréninkové plány. A navíc, konečně se setkáme aspoň s některými s Hvězd a naší „opatrovatelkou“ Lenkou. 

V pátek týden před testy se naší firmou přehnala virová smršť, která lehce zasáhla i mě, začalo mě škrábat v krku. No to mi ještě scházelo, musím to „přeběhat“. V sobotu jsem si na charitativním běhu pro Kuře odklusal v konverzačním tempu skoro 40 kiláčků a zdálo se, že je vše zažehnáno, ale nedělní trénink ukázal opak. Po konzultaci s Tomášem jsem vypustil další trénink a zahájil krutou léčbu C-čkem, díky níž jsem byl v pátek ráno jako rybička

Po třetí hodině jsem dorazil do čekárny ordinace společně s fotografem Davidem. Pár hvězd už zde bylo, tak rychle převléknout do sportovního a na brífink. Lenka přišla hned vzápětí a za chvíli jsme zaplnili malinkou tělocvičnu. Začalo představování kdo je kdo: Lenka, Kačka, Veronika, Jirka, Štěpán a nakonec dorazil i Radek. Mgr. Tvrzník nám objasnil průběh testu a Kačka šla jako první na věc. My ostatní jsme čekání vyplnili povídáním o tom, proč běháme, jak běháme, kde běháme, v čem běháme, jak jsme se k Hvězdám dostali, co poběžíme, prostě všechno o běhání a věci kolem toho. 

Když si test odbyly obě holky, přišel nám Mgr. Tvrzník vysvětlit, co za výsledky vlastně dostaneme a hlavně, co se z toho dá vyčíst. S vyšetřením laktátové křivky se prováděla i analýza tělesné skladby. Z té se kromě biologického věku dalo vyčíst zastoupení svalových, tukových a minerálních tkání v celém těle i v jednotlivých segmentech a další informace použitelné k zlepšení stavby těla. Z laktátové křivky (výsledek zátěžového testu) jsou na první pohled čitelné tempo (rychlost) a tepová frekvence pro aerobní, smíšenou a anaerobní zónu, podle které se pak odvíjí obecná a tempová vytrvalost a odhad dosažitelných časů pro běžecké distance. 

Když doběhl Jirka, přišel můj čas. Doktorka Bučková mě změřila, zvážila a napíchla mi první odběr krve. Píchnutí do ucha skoro nebylo cítit a při dalších odběrech jsem to ani nevnímal. S Mgr. Tvrzníkem jsme dohodli testovací tempa od 6:40 na zahřátí do 3:38, kde už bych se v čtyřminutovém intervalu měl blížit maximální tepové frekvenci. Trochu jsem si musel po letech zvyknout na pás, ale jinak to nebylo nijak nepříjemné a ani po posledním intervalu jsem nebyl vyřízený. 

S výsledky jsem byl spokojený. Ukázaly, že něco už mám natrénováno a čas na maraton, který jsme s Tomášem odhadli, by měl být reálný. Navíc jsem je měl dost podobné s Jirkou, což je super, můžeme spolu „závodit“ a to nás zase může posunout. Nejlíp dopadl Štěpán, u kterého jsem to čekal. Znám ty kluky ze severu, mezi které patří, a jejich tréninkové objemy nemohou být bez odezvy. I ostatní měli vzhledem k jejich dispozicím dobré výsledky, a když na tom zapracujeme, budou z nás Hvězdy. Ať už byly výsledky skvělé nebo ne, byla to čísla, na kterých se dá stavět. Byl to odraz do nové kvality tréninků.