Jiří Hess

„Když se zdá, že už omdlíš, nohy Tě neposlouchají, tvoje plíce nemůžou dýchat a oči nic nevidí, zjistíš, že to je teprve ten nádherný pocit.“

NovinkyModerní technologie

Myslím, že v dnešní době je sport tester nedílnou součástí každého běžce a tak i já patřím mezi většinu a vlastním hodinky GARMIN 310 XT. V telefonu mám nainstalované dvě běžecké aplikace a to Endomondo a Garmin Connect.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

Musím k tomuto tématu uvést, že nachlazení a veškeré nemoci se mi docela vyhýbají, za což jsem šťastný, protože jinak to dost omezuje v běžeckém tréninku. Marodím zcela výjimečně, třeba jednou za 5 let a menší nachlazení řeším čajem a slivovicí.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Hlavní sezóna závodů Runczech skončila a tak je na čase zhodnotit mé dosavadní výsledky. Mé cíle na začátku byly jasné. Na trati 5 km pokořit 20 minut, na 10 km 40 minut, ½ maraton 1:30:00, maraton pod 4:00:00.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Posilování je mojí nejméně oblíbenou činností, kterou provozuji ve spojení s během a myslím, že bych spočítal celkově na všech prstech kolikrát jsem posiloval (tak 3 x za měsíc).

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Mým nejdůležitějším závodem, na který se celý rok připravuji je pro mě Birell Grand Prix Praha 10 km. Vlastně v programu hvězd byl pro mě závodem roku Sportisimo půlmaraton, ale upřímně vnitřně je to právě desítka, kterou mám nejraději.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

Stravování má u mě vliv, jestli musím vstávat do práce nebo ne. Jelikož do zaměstnání vstávám v 4:30, opravdu nejsem typ člověka, který by vstal raději o půl hodiny dříve, aby se v klidu nasnídal.

Přečíst celý článek


Teplo

Zvládání tréninkových jednotek v letních měsících je mnohem náročnější a to hlavně díky vyšším teplotám někdy přesahující i 30 stupňů Celsia. Snažím se proto raději vyběhnout vždy brzo ráno často např. po noční směně,

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Pokud člověk pravidelně běhá, najde svá oblíbená místa a tak i u mě to není jinak. Existují místa, které navštěvuji, když nevím jakou trasu běžet nebo se jen dle pocitu jdu proběhnout.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Běžecké závody a účast na nich je asi důvod každého běžce, když tráví zimní měsíce v náročných objemech (u mě okolo 300 km za měsíc) a v letních měsících krátkých intervalových trénincích.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Nemám přímo osobu, která by byla mým běžeckým vzorem. Spíše se zamýšlím nad tím, co musel dokázat např. Emil Zátopek při jeho náročném tréninku, a tak čtu knížky a články o osobnostech běhu.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Mohu být vděčný za to, že mám takovou ženu, která mě podporuje a chápe, že běh je aktuálně můj jediný koníček (hobby) a díky programu hvězdy Sportisimo musím plnit dané plány od trenéra a účastnit se některých závodů.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Dlouhé elasťáky vhodné spíše do jarních a teplých měsíců. Skvělé zpracování reflexních prvků po stranách. Jedinou nevýhodou je, že nejsou vhodné do teplot 5°C a nižších. Perfektní kapsička na klíče nebo menší věci.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Nejnepříjemnějším obdobím pro běžce je doba, kdy ho zranění nepustí do tréninku a je nutné omezit veškerou aktivitu. Po dobu co běhám, což je aktuálně asi 2400 odběhaných km (od února 2015), mě žádné bolestivé a vážné zranění nepotkalo.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

K tomuhle tématu je pro mě docela těžké něco psát, protože můj metabolismus a spalování funguje dle mého názoru naprosto skvěle a tak se nemusím hlídat, jestli si dám 5 nebo 8 houskových knedlíků ke kachně.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Jelikož mé běžecké začátky začaly hlavně díky kolegům ze zaměstnání, vždy po příchodu do zaměstnání většinou probíráme, kdo kolik uběhl kilometrů, na jaký závod se kdo chystá a jak se mu to vlastně běhá (zda někoho netrápí zranění).

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Natěšen na to, že mě čeká víkend plný běhání a vše okolo něj s partou nových přátel a se smíšeným pocitem, že opouštím ženu s dcerkou, jsem odjel v pátek odpoledne do Nymburka.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Páteční odpoledne 12. 2. 2016 jsem strávil s několika ostatními hvězdami Sportisimo ve VITAL Praha. Čekal mě zátěžový test pod dohledem p. Aleše Tvrzníka.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Tak mám za sebou již 14 dní pod vedením Tomáše Ondráčka a jsem velice spokojen. Snažím se plnit jeho plány na 100% k oboustranné spokojenosti.

Přečíst celý článek


Mé začátky

Mé běžecké začátky přišly v únoru 2015, kdy jsem se s kolegy z práce hecoval, že začneme běhat, a tak nainstalování běžecké aplikace a vzhůru do prvních kilometrů.

Přečíst celý článek