Běžecké závody

Běžecké závody a účast na nich je asi důvod každého běžce, když tráví zimní měsíce v náročných objemech (u mě okolo 300 km za měsíc) a v letních měsících krátkých intervalových trénincích.

Doposud jsem odběhl nejvíce závodů série RunCzech a to půlmaraton a maraton v Praze a půlmaraton v Karlových Varech. Za nejkrásnější závod považuji večerní závod Birell Grand Prix Praha 10 km konaný v září. Ta atmosféra noční Prahy je opravdu nádherná. Jsou také závody jako např. Běhej Lesy Karlštejn, který je nádherný tím, že běžíte lomem Velká Amerika, který je jinak nepřístupný pro veřejnost.

Na závody se vždy těším, že se uvidím s přáteli ze Sportisimo Hvězd nebo ostatníma. Také podpora rodiny je to, proč se závodů rád zúčastňuji. Nejvíce mě doposud potěšilo, když mě, při akci Peace run v den mých narozenin, přišla podpořit žena s dcerou Zuzankou doma v Podbořanech. To bylo opravdu dojemné a musím říct, že vnitřní uspokojení bylo nádherné a nenahraditelné.

Závodů se zúčastňuji vždy moc rád. Ta startovní atmosféra a doběhnutí do cíle má prostě svoje kouzlo a je jedno jestli jde o závod, kde je 200 nebo 10 000 startujících běžců, ale Ti, co běhají a mají nějaký závod za sebou, asi ví, o čem mluvím.

A asi nejhlavnější důvod, proč člověk startuje na závodech, je ten, že se může porovnat s ostatníma a pracovat na svých dosavadních výsledcích a snažit se zlepšit.