Mé začátky

Mé běžecké začátky přišly v únoru 2015, kdy jsem se s kolegy z práce hecoval, že začneme běhat, a tak nainstalování běžecké aplikace a vzhůru do prvních kilometrů. Odměnou byla účast mě a mých kolegů ve štafetě na akci Sportisimo 1/2 Maraton Praha, což považuji za nezapomenutelný a jedinečný zážitek. Tím mě běh začal bavit ještě více a zúčastnil jsem se většinou závodů na 10 km, kde jsem dosahoval časů okolo 42 minut. Poznal jsem několik desítek nových přátel a zažil mnoho krásných zážitků na různých závodech. 

Další krásný vrchol minulého roku byla účast v Týmu Edvarda Kožušníka na závodě Lidový běh Valtice-Praha. Vrcholem mé účasti v závodě na 10 km byla účast na Birell Grand Prix v Praze, kde jsem si zlepšil čas na 40:26, což je prozatím můj nejlepší výkon. Rok 2015 jsem zakončil s 1550 naběhanými kilometry. Zjistil jsem, že běh opravdu naplňuje to, co jsem od toho očekával a přidávám moje oblíbené motto: „Když se zdá, že už omdlíš, nohy Tě neposlouchají, tvoje plíce nemůžou dýchat a oči nic nevidí, zjistíš, že to je teprve ten nádherný pocit.“ Přesně pro tento pocit mám běhání rád. 

Mým cílem pro rok 2016 je účast na půlmaratonech v Praze a Karlových Varech od RunCzech a atakovat hranici 1:30 a v závodě na 10 km se dostat pod 40 minut, a proto jsem ochoten pod vedením Tomáše Ondráčka na sobě makat na 100% a neustále se zlepšovat, protože běh má smysl.


Následující článek >