Kateřina Caltová

Osobní motto: „Při běhání nezáleží na tom, jestli doběhnete jako první, uprostřed houfu, nebo jako poslední. Můžete říct: Doběhl jsem.“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyModerní technologie

Se začátkem programu HVĚZDY Sportisimo jsem si pořídila chytré hodinky s GPS (sport tester) od Garminu, model Forerunner 230.Sport tester využívám při každém tréninku, umožňuje mi sledovat tempo, tepovou frekvenci a vzdálenost.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

Každý den užívám ječmen, chlorelu, vitamín C a nedávno jsem začala užívat i Echinaceu. Nicméně jsem pořád často nemocná.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Nemohu uvést časy, které jsem měla před zahájení tréninků, protože jsem zaprvé neměla hodinky, kterými bych si výkony měřila, a zadruhé jsem neběhala na čas ale pro zábavu, tudíž jsem se o konečný čas nikdy nezajímala.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Rozhodně se kompenzačním cvičení nevěnuji tolik jako běhání. Před začátkem programu a v jeho prvních částech byla posilovna místem, které jsem navštěvovala až 3x týdně.

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Podzim je období, ve kterém se všichni běžci snaží předvést dřinu celoroční práce. Já jsem tvrdě trénovala na pražský 1/2Maraton, který jsem si v rámci programu hvězdy SPORTISIMO vybrala a po jeho absolvování jsem věděla, že čas, který jsem zaběhla bych mohla ještě o pár minut snížit.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

V tréninkovém dnu jím pětkrát denně. K snídani mám většinou placku, která obsahuje ovesné vločky, vajíčko, skořici. Na ní pak namažu buďto marmeládu, či proteinelu a doplním ji kupou ovoce či ořechů.p>

Přečíst celý článek


Teplo

Když si vzpomenu na letošní 1/2maraton v Olomouci, není mi do smíchu. Závod se běžel ve 40°C a nebyla to žádná sranda.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Než jsem se dostala do programu SPORTISIMO HVĚZDY, absolvovala jsem závody na kratší vzdálenosti. Tento program mi umožnil zúčastnit se doposud dvou 1/2maratonů, za což moc děkuji.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Jelikož žádného partnera nemám, pojmu tento článek jako představu o tom, jak bych chtěla, aby můj protějšek přistupoval k mé sportovní aktivitě.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Abych řekla pravdu, v době, kdy jsem začínala běhat, byly mé znalosti, co se týče známých vytrvalostních běžců, na velmi nízké úrovni.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Součástí programu Sportisimo hvězdy bylo sportovní oblečení. Běžecké oblečení jsme dostali na začátku sportovního kempu v Nymburce, kde jsme ho ihned vyzkoušeli. Komu oblečení nesedělo, měl možnost vyměnit jej za jiné.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Jak všichni víte, od začátku programu SPORTISIMO Hvězdy se rvu s nemocí, která stále není vyléčená. Šílená rýma a kašel mě limitují již 4 týden a nedovolují mi obout běžeckou obuv.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Na běžeckém kempu v Nymburce, se mě Káťa Dolejší ptala, jaké jsou mé sportovní cíle pro rok 2016. Odpověděla jsem, že se pokusím zaběhnout pražský 1/2Maraton v co nejlepším čase, po kterém si za odměnu dám ten největší hamburger.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Náročnost tréninků odpovídá tomu, čeho chceme docílit. Mým cílem byl 1/2Maraton, který jsem absolvovala tento víkend v Praze. Posledních 14 dní před závodem bylo opravdu náročných.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Na běžecký kemp jsem dojela v pátek v podvečerních hodinách s Honzou a řidičkou Gabčou. V době našeho příjezdu již ubytované hvězdy prováděly svůj první kempový trénink, který jsme si v hodně zkrácené verzi odběhali s Honzou hned po příjezdu.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Testování u sportovního lékaře jsem absolvovala v pátek v odpoledních hodinách, kde jsem se i poprvé viděla s částí našeho hvězdného týmu. S některými udržuji od testování kontakt a viděla jsem se s nimi na Winter runu.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Svůj první trénink jsem absolvovala 25. 1. 2016. Nebudu vám nic nalhávat, byla to hrůza. Do běžeckých bot jsem se obula skoro po dvou měsících díky silnému zánětu průdušek a nosohltanu. V Borském parku – mé oblíbené místo k běhání, jsem se zuby nehty rvala pouze se šesti kilometry.

Přečíst celý článek


Mé začátky

Běhání se aktivně věnuji již druhým rokem. První z mých cílů bylo běháním zhubnout. Postupem času mi běhání pomáhalo odbourat stres a dnes jsem ve fázi, kdy se běhání stalo jednou z mých vášní, bez které si už nedokážu život představit.

Přečíst celý článek