Trénink při práci

Náročnost tréninků odpovídá tomu, čeho chceme docílit. Mým cílem byl 1/2Maraton, který jsem absolvovala tento víkend v Praze. Posledních 14 dní před závodem bylo opravdu náročných, co se týče přípravy. Tréninky jsem měla každý den kromě pátků. Náročnost a vzdálenost se samozřejmě snižovala s blížícím se 1/2Maratonem. Dřina se ale vyplatila.

Než jsem se stala hvězdou SPORTISIMO neměla jsem moc volného času.  Teď, jako současná hvězda SPORTISIMO, už nemám žádný volný čas. Nechci, aby to znělo jako stížnost. I když je toho opravdu hodně a velmi často se musím před tréninkem přemlouvat, abych vůbec vyběhla, tak jsem ráda za to, co mi bylo nabídnuto a čeho jsem součástí.

Co na to rodina a kamarádi? Rodinu a kamarády nevídám často, jsem studentkou ZČU v Plzni a všichni ti, které miluji, žijí na Kladně. O složitosti současného roku jsem všechny informovala před jeho začátkem. Jsem ve třetím ročníku na vysoké škole, kde se také snažím doběhnout do cíle. Takže když nejsem ve škole, neučím se, neběhám, nebo nejsem na brigádách, tak jsem s přáteli a rodinou. Toho času ale vážně není moc a proto si ho vážím. Mám jediné štěstí, že velká většina mých přátel jsou sportovci, kteří mě rádi na mých trénincích doprovází.  Ti, kteří mě nedoprovází na trénincích, se velmi často táhnou za mnou do Plzně, aby se mnou mohli trávit alespoň trochu času.

Největší oporou a pomocníkem je ale moje maminka, která mi s náročností některých situací vždy pomáhá. Je ráda, že běhám, protože, když běhám, nejsem nervózní z toho, co mě čeká ve škole. Doprovází mě na všech závodech, kterých se i sama ve většině případů účastní. Když jsem běžela sobotní 1Maraton, ve kterém jsem se na 18. kilometru dostala na naprosté dno, byla to myšlenka na ni, která mi nedovolila zastavit. Těšila jsem se do cíle, kde ji uvidím a uslyším, jak mi fandí, kde mě obejme a řekne mi, že jsem šikovná. Tato slova mi dodají daleko více sebejistoty a energie. Díky těmto slovům jsem dobrá v tom, co dělám.