Tréninkový kemp

Na běžecký kemp jsem dojela v pátek v podvečerních hodinách s Honzou a řidičkou Gabčou. V době našeho příjezdu již ubytované hvězdy prováděly svůj první kempový trénink, který jsme si v hodně zkrácené verzi odběhali s Honzou hned po příjezdu.

Po první páteční večeři se kompletní hvězdný tým spolu s pořadateli a trenérem Tomášem sešel ve společenské místnosti, kde se oficiálně započal sportovně nabitý víkend. Všechny vybrané hvězdy zde sdělily své cíle stávajícího roku, obdržely sportovní vybavení a vzájemně se poznali ti, kteří to nestihli na sportovní prohlídce. Následující den nás čekal ranní 2 kilometrový výběh, po kterém následovala snídaně. Před dopoledním tréninkem, který byl pro mě nejlepším zážitkem, nám byl dopřán čas na strávení snídaně. 

Dopolední trénink se odehrával z počátku na atletickém stadionu, kde jsme testovali běžeckou obuv adidas. K dispozici nám byly krásné modely pro různé terény a každý z nás si mohl obuv střídat dle libosti. Součástí dopoledního tréninku bylo i testování došlapu. Výsledky testu pak mohl každý probrat s Honzou a Honzou, kteří testování vedli. Po méně namáhavé části přišel pořádný běžecký trénink. Běh na 10 km fartlekem jsem běžela s Verčou a Kájou, kde jsme střídaly každé 2 minuty rychlejší a pomalejší tempo. Abych řekla pravdu, nebylo to pro mě nic lehkého, protože holky běhají rychleji než já. Každopádně holky byly ohleduplné, já více zamakala a do cíle jsme doběhly všechny společně. Následoval oběd a polední klid, kde se všichni připravovali na odpolední trénink. 

Odpolední trénink nebyl tak náročný jako dopolední, ale i tak to nebyla žádná sranda. Verča, Kája a já jsme běžely 8 km, kde jsme si na závěr daly 5 lehčích kopečků. Trénink jsme zaběhly poměrně v dobrém čase, protože nás do cíle hnala další příjemná část kempu, což bylo wellness. Na hodinu jsme měli zamluvenou vířivku a saunu, kde jsme si všichni příjemně odpočinuli. Večerní část zahrnovala už jen večeři a návštěvu hospody, kde jsme se o vodě více poznávali. 

Následující den začal zase rozcvičkou, následovala snídaně, odpočinek a příprava na závěrečný závod. Závod se běžel vedle řeky, kde někteří z nás běželi 5 km, jiní 10 km. Já se zúčastnila delšího závodu, který jsem odběhla v dobrém čase díky Verče, která mě táhlá po celou dobu až do cíle. 

Po odběhnutém závodě jsme se všichni sešli naposledy v jídelně u oběda, po kterém jsme se všichni rozloučili a oficiálně ukončili kemp. Kdybych měla příležitost se tohoto kempu znovu účastnit, neváhala bych ani minutu. Kemp mě obohatil o spoustu nových informací jak o běhu, tak o stravě a poskytl mi příležitost poznat spoustu nových lidí. Takže bych ráda poděkovala těm, kteří mě vybrali a poskytli mi tento skvělý zážitek.