Klára Szabová

Osobní motto: „Člověk musí být vytrvalý, aby zjistil, co v něm je.“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyPorovnání osobních rekordů

Když jsem s během začínala, tak jsem se na časy a tempo až tak úplně nedívala. Maximálně na uběhnuté kilometry. Běhala jsem vždy podle pocitu.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Před každým běžeckým tréninkem si vždy najdu alespoň chviličku na tzv. kloubní protažení. Po tréninku zhruba 10min na klasický strečink.

Přečíst celý článek


Teplo

Léto je pro běh jako stvořené. Krásné počasí, sluníčko, dlouho světlo. Celou zimu jsem se na tohle období moc těšila. Hlavně na to, že se nebudu muset navlékat do několika vrstev oblečení.

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Když jsem s během začínala, tak jsem žila v Praze v Hostivaři a nejvíce jsem si oblíbila Hostivařskou přehradu a Hamerský rybník. Krásná, klidná místa. Běh mezi paneláky mě moc neoslovil. Jelikož pocházím z Krkonoš, tak mám k přírodě velmi kladný vztah.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Když jsem začínala s běháním, tak jsem vůbec netušila, že bych někdy nějaké běžecké závody absolvovala. S přítelem jsme se poprvé přihlásili na závod Witer run v Praze a byla to paráda.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Mám to velké štěstí, že můj přítel je sportovec tělem i duší, stejně jako já. Postupem času přišel běhu na chuť a čím dál tím častěji se ke mně přidával.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Běh se stal fenoménem dnešní doby. Internet a sociální sítě jsou plné informací o běhu, diskuzí, blogů a fotek. Každý člověk má jiný důvod začít, obout běžecké boty a vyrazit. Pro mě byla důvodem touha po změně, zlepšit se, zamakat na sobě.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Běžecké vybavení adidas, které jsme všichni z našeho týmu dostali, je pro mě velkým přínosem. Jako typická žena se vždy dívám na design, barvu, střih apod.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Zranění je strašákem pro každého aktivního sportovce, tedy i běžce. Drtivou většinu běžců jakékoliv úrovně potkalo nějaké zranění či běžecká stopka. Takže již od mých běžeckých začátků jsem očekávala, že to může potkat i mě.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Dnešní doba je velmi bohatá na informace o zdravé výživě, ale není vůbec jednoduché se vyznat v protichůdných názorech na zdravou stravu. Může se zdát, že jíst zdravě je obrovská věda.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Ve chvíli, kdy jsem se stala součástí skvělého projektu SPORTISIMO hvězdy jsem byla rozhodnutá jít do toho naplno a přizpůsobit tomu svůj volný čas.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Pár dní před mým prvním běžeckým kempem dorazily první instrukce od trenéra. A to tréninkový plán na celý víkend. Vypadá to na pěknou dřinu.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Nikdy jsem na podobném vyšetření nebyla, takže je pochopitelné, že moje zvědavost je veliká. Na internetu jsem se snažila zjistit co možná nejvíce informací, na co se mám připravit.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Příprava a tréninky jsou v plném proudu a moje první dojmy jsou naprosto úžasné. Na úplném začátku se mi honilo hlavou spousty myšlenek. Jaké to asi bude, běhat pod vedením trenéra.

Přečíst celý článek


Mé začátky

Běhání se věnuji třetím rokem. První impuls byl takový zvláštní, protože jsem měla šílenou potřebu ve svém životě něco změnit. Dokázat sama sobě. Změnila jsem celkově životní styl a začala jsem se zajímat o zdravé stravování.

Přečíst celý článek