Běžecké závody

Když jsem začínala s běháním, tak jsem vůbec netušila, že bych někdy nějaké běžecké závody absolvovala. S přítelem jsme se poprvé přihlásili na závod Witer run v Praze a byla to paráda. S projektem Sportisimo hvězdy se pro mě vše okolo běhání rozjelo naplno.

První velký závod mě čekal v dubnu a to Sportisimo 1⁄2Maraton
. Musím říct, že jsem byla dost nervózní, nevěděla jsem, co mě čeká, jestli to vůbec zvládnu. Atmosféra na závodech mě absolutně pohltila. Neskutečné množství lidí, kteří se postaví na start a vydají se na dlouhou trať se stejným cílem jako já: doběhnout, užít si to. Tak jsem to přesně cítila já. Ještě dlouhou dobu po odstartování jsem měla husí kůži a zažívala jsem úžasný pocit. Závod to pro mě určitě nebyl jednoduchý, byl to záhul, bolelo to, ale ostatní běžci a fanoušci mi dodávali obrovskou sílu a motivaci. Po proběhnutí cílem jsem byla strašně šťastná, že jsem to dala a věděla jsem, že to rozhodně nebyly poslední závody.

Další moje zkušenost byla na závodech Spartan Race, extrémní běh s překážkami. A to musím přiznat, že jsem si zamilovala snad ještě víc. Aktuálně se připravuji na další závod Spartan Race Beast a na Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem. Běžecké závody pro mě mají obrovské kouzlo a opravdu všem, koho běh prostě baví, doporučuji se na nějaké běžecké závody přihlásit. Stojí to za to. Stále poznávám spoustu skvělých lidí a mám nezapomenutelné zážitky.