První dojmy z tréninku

Příprava a tréninky jsou v plném proudu a moje první dojmy jsou naprosto úžasné. Na úplném začátku se mi honilo hlavou spousty myšlenek. Jaké to asi bude, běhat pod vedením trenéra. Zvládnu to? Po prvním telefonátu s trenérem Tomášem jsem se začala těšit ještě víc. Tomáš mě uklidnil, že plán budeme postupně ladit, aby mi vše vyhovovalo, stíhala jsem a hlavně si běhání užívala.

První tréninkový plán mi dorazil a lehce se mi rozklepala kolena. 39 km za týden? To jsem naběhala za celý listopad. Ale byla to pro mě neskutečná výzva a řekla jsem si, jdu do toho. Chci to zvládnout. První týden jsem odběhala dle plánu. Fartlek, běžecká abeceda, to všechno jsem zkoušela při běhu poprvé a bylo to super. Takže v neděli, kdy jsem Tomášovi posílala první vyplněnou tabulku odběhaných kilometrů, jsem měla opravdu radost, že jsem to dala a těšila jsem se na další plán.

Tomášova pochvala a naše heslo: „makáme!“ mě nakoplo do dalšího běžeckého týdne. V druhém týdnu se mi při delším běhu začalo ozývat koleno, ale nebylo to nic hrozného. Základ je nemyslet na bolest a běhání šlo jako po másle. Takže i druhý týden se mi podařilo splnit na 100%. Musím tedy přiznat, že se mi párkrát opravdu nechtělo, lenost, únava po práci, všichni to známe. Naštěstí jsem to překonala a vyběhla.

Minulý týden jsem bohužel musela zůstat až do čtvrtka pod peřinou a vyležet chřipku. Tomáš mi plán upravil a běhat jsem začala pozvolna o víkendu pohodovým tempem. Příští týden mě čeká lékařská prohlídka a zátěžové testy, tak jsem sama zvědavá, jaké budou výsledky. Běhání pod vedením trenéra si doopravdy užívám. Každý týden se těším na další běžecké plány a výzvy.