Tréninkový kemp

Pár dní před mým prvním běžeckým kempem dorazily první instrukce od trenéra. A to tréninkový plán na celý víkend. Vypadá to na pěknou dřinu, ale Tomášova slova: „Jedině trénující běžec zažívá uvolněnost a radost z běhu“ si beru k srdci a začínám se opravdu těšit. Poznám se konečně se všemi lidičkami z našeho projektu hvězdy Sportisimo. Náš společný víkend budeme trávit v Nymburce ve sportovním centru, které je střediskem České unie sportu.

Hned po příjezdu se poznávám s Lenkou, která je takovou naší organizační spojkou mezi adidasem a Sportisimem. Na programu je lehký výběh, který je dobrovolný, ale běží všichni. Po rychlém ubytování se tedy převlékám rovnou do běžeckého a během toho se vítám s mojí spolubydlící Verunkou z Ostravy. Vyrážíme na první zahřívací běh. Verča nasadila celkem svižné tempo, tak si říkám, ta holka mě chce snad uhnat. Ale vlastně jsem byla ráda, protože hned v tu chvíli jsem si uvědomila, že to pro můj trénink bude super. Nikdy jsem nebyla zvyklá si při běhu povídat a Verča povídala celou cestu, tak jsem se snažila reagovat a hlavně to udýchat. Daly jsme si 3 kiláčky podél Labe a bylo to moc fajn.

Na programu je společné setkání všech hvězd. Náš kouč Tomáš, naprostý profesionál, kterému od samého začátku zcela věřím, že mu opravdu na našich výsledcích záleží. Zástupce za Sportisimo, usměvavá Gábina, která nás všechny vybírala, takže vlastně díky ní jsme součástí tohoto skvělého projektu, dále zástupce za adidas Katka, velká sportovkyně, která se věnuje extrémním závodům jako například Ironman, což neskutečně obdivuji a také naše Lenka, se kterou řešíme všechny organizační záležitosti. Konečně se poznáváme, představujeme se a sdělujeme si naše cíle a výzvy pro letošní rok. Sešli jsme se skvělá parta, všichni plni elánu a odhodlání makat na sobě a plnit si tak své sny. Trenér Tomáš nám představí celý program, jak bude víkend probíhat. Další z okamžiků, na který jsme se všichni moc těšili, bylo předání kompletní běžecké výbavy od ADIDAS. Všichni jsou spokojeni a nadšeni. Výbava je opravdu luxusní. Jelikož jsme na sportovním víkendu a čeká nás tvrdý trénink, takže žádné velké ponocování. Dali jsme si výbornou večeři a jde se odpočívat.

Další den startujeme v 7:00 ráno, zahřívací běh 3 km, lehká snídaně a vyrážíme na běžeckou dráhu, kde na nás čekají kluci od adidasu, kteří skvěle připravili zázemí pro testování obuvi adidas. Všichni jsme měli možnost otestovat si svůj typ došlapu a zvolit podle toho vhodnou obuv. Začínáme běhat, učíme se správnou běžeckou techniku, rozcvičení, běžeckou abecedu. Máme k dispozici dokonce i fotografa a kameramana Jakuba. Jsme rozděleni do tří skupin podle tempa, jak kdo běháme. Jsem ve skupině s Verčou a Kačkou a vyrážíme na společných 10 km fartlekem. Trénink byl náročný, ale přesto skvělý. Čeká nás zasloužený obídek a následuje přednáška o sportovní výživě. Ta mě strašně bavila, spousty zajímavých informací. Odpoledne se jde na lehčí trénink po okolí a večer hurá do wellnessu. Relax v sauně a whirlpoolu byl úžasný.

Poslední den jsme zakončili takovým malým závodem, kde jsem si třeba já osobně zaběhla zatím nejlepší čas na 5 km. Za celý víkend jsme všichni naběhali opravdu hodně kilometrů a začalo se mi ozývat koleno, zřejmě přetížení, ale i přes menší bolesti jsem opravdu spokojená a šťastná. Pro mě byl běžecký kemp skvělou zkušeností a posunul mne zase o krůček blíž k mému cíli.