Ludmila Foltýnová

Osobní motto: „Jsi unavená? Běž si zaběhat!“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyModerní technologie

Chytré hodinky s GPS používám dva roky a nemůžu si je vynachválit. Dostala jsem je na moje přání k jubileu, protože na brilianty si nepotrpím a kožichy nejsou in.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

Nachlazení je pro každého nepříjemné, i obyčejná rýma dá kolikrát člověku pořádně zabrat. Pro mě je každá nemoc ještě problematičtější, protože mě vyřadí z tréninku a pak kolikrát i týdny doháním sníženou fyzičku.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Osobní rekordy jsou pro mě jedna velká radost. Běhám čtvrtý rok a běhám čím dál víc a delší tratě, takže se pořád zlepšuji a s radostí svoje výkony porovnávám.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

V přípravě na maraton jsem běhala 5x týdně, což dává tělu dost zabrat, protože 1x týdně jsem běhala dlouhý vytrvalostní trénink 20 a více km.

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Nejvyšší metou podzimních závodů pro mě je maraton v Berlíně, který mám běžet 25. září. Mým cílem je hlavně ho uběhnout, nezkolabovat, a kdybych tu šílenou štreku přece jen zvládla, pak čas něco málo přes čtyři hodiny by pro mě byl odměnou za tu letošní dřinu.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

Běhám 5x týdně, k tomu 1x kolo nebo brusle, 1x lekce hatha jógy, takže vlastně v době přípravy na maraton trénuji denně. Jídlo ani moc neřeším, i když je fakt, že jsem stravu odlehčila. Přišlo to nějak samo sebou – před tréninkem se nemůžu nacpat a po tréninku nemám chuť na těžko stravitelné potraviny.

Přečíst celý článek


Teplo

Trénink v teple nemám ráda a vyhýbám se mu. Mnohem raději mám chladnější měsíce, nevadí mi ani zima, trénuji po celý rok. Loňské léto byla extrémní vedra, trénovala jsem méně, ale na závody jsem jezdila. Vybavuji si závod na 5 km ve Vnorovech, kde bylo 37 stupňů, sípala jsem už po pár metrech.

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Nejraději běhám v lese. Bydlíme na okraji vesnice, přímo před domem je les, který se rozprostírá na tři světové strany – k Hodonínu, k Rohatci a do Bzence. Vede tudy spousta cest širokých i úzkých pěšin, dokonce je les protknutý pěknou asfaltovou cyklostezkou, která je dlouhá kolem 20 km.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Můžete běhat jen pro radost z pohybu, kvůli hubnutí, či z jiných důvodů, nemusíte se účastnit běžeckých závodů. Ale pokud se chcete posunout, získávat motivaci a srovnávat se s ostatními běžci, je dobré občas absolvovat nějaký závod.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Celá rodina sportuje, také já celý život rekreačně sportuji, takže když jsem začala ke všemu před více než třemi roky pravidelně běhat, manžela to až tak moc nepřekvapilo.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Už jako dítě, když jsem dělala atletiku za Mogul Vacenovice, slýchávala jsem o manželích Zátopkových. Můj tehdejší trenér Vítek Ingr nám o nich vyprávěl.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Běžecký guru Miloš Škorpil říká, že neexistuje špatné počasí na běh, jen špatně oblečený běžec. Pokud zatím běháte jen krátké vzdálenosti, není oblečení až tak důležité, ale boty si pořiďte opravdu kvalitní běžecké.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Tréninkové bolístky mě bohužel v poslední době trápí hodně. Snažím se jim moc nepoddávat, ale přece jen bolest při tréninku snižuje radost z běhání. Dva týdny před letošním pražským ½Maratonem mě při tréninku na devatenáctém km začalo bolet koleno.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Jídlo a stravování vůbec bylo vždycky základem bytí. Dřív lidé v našem kraji bojovali o přežití, dnes bojují s nadváhou či obezitou. V dětství mě museli k jídlu přemlouvat, v dospělosti jsem už jedla ráda. Potrpím si na dobré jídlo, mám velkou rodinu, vařím denně a ráda zkouším nové recepty.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Pracuji, trénuji, vařím, peru, uklízím a zase trénuji… Začala jsem běhat kvůli hubnutí, téměř každou sobotu od jara do podzimu objíždím závody, což mě motivuje k tréninku ještě víc.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Když jsem byla vybrána do tohoto projektu, věděla jsem, že mimo jiné výhody (a taky povinnosti) patří i účast na víkendovém tréninkovém kempu.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Člověk celý život objevuje něco nového, zažívá to, co ještě nikdy nepoznal, a tak to bylo i se zátěžovým testem u sportovního lékaře.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Čekala jsem s napětím a zvědavostí, kdy se mi ozve trenér Tomáš. Že dá mému běhání řád a naučí mě i jiné druhy tréninku než jen volný běh. Nakonec se ozval v době, kdy jsem měla velký kašel a nemohla jsem dva týdny vyběhnout.

Přečíst celý článek


Mé začátky

V dětství jsem dělala atletiku, převážně delší tratě, měla jsem výdrž, ale ne rychlost. V pubertě mě běhání přestalo bavit, zajímali mě víc kluci, ale v dospělosti jsem rekreačně sportovala vlastně pořád.

Přečíst celý článek