První dojmy z tréninku

Čekala jsem s napětím a zvědavostí, kdy se mi ozve trenér Tomáš. Že dá mému běhání řád a naučí mě i jiné druhy tréninku než jen volný běh. Nakonec se ozval v době, kdy jsem měla velký kašel a nemohla jsem dva týdny vyběhnout. Cítila jsem se bezradně. Ale Tomáš mě povzbuzoval, že pauzu doženeme. Syn Jirka si to vysvětloval tak, že mi trenér „nasolí“ na první rozběhnutí 20 km.

Ale kdepak, Tomáš je profesionál a ví, že musím začít po nemoci pozvolna. První můj tréninkový týdenní plán se mi velice líbil. Při prvním tréninku na 6 km volného běhu lesními cestami jsem to trochu ze začátku přehnala s tempem (a ještě dvě hodiny po tréninku jsem byla červená jako řepa). Jako bych závodila s vědomím virtuálního trenéra v zádech. Stýskalo se mi po běhání, tak jsem si ho užívala, měla jsem ze sebe radost.

Zatím plán zvládám, mám za sebou pár tréninků. Poprvé v životě jsem zkusila fartlek na 8 km, to mi dalo docela zabrat, rychlý běh nemám v oblibě, mám pocit, že se mi rozervou plíce. Uvidím, jak to půjde dál, až se budou kilometry v tréninku navyšovat. Mám smíšené pocity, jsem trochu zvědavá, trochu se bojím a hodně se těším.