Milan Krejčík

Osobní motto: „Tisíce důvodů proč běžet. Jaký je ten Tvůj?“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

Novinky
Moderní technologie

Každý, kdo už se běhu opravdu pravidelně věnuje, se neobejde bez toho, aby svůj výkon sledoval a porovnával. Vybrat si můžeme z aplikace pro chytré telefony (Runtastic, Endomondo, apod.) nebo hodinky určené speciálně pro běžce.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

V tomto (podzimním a zimním) období je o dost těžší bránit se nachlazení, než třeba v létě. Ve spojitosti s běháním je pro mne prvořadé vhodně se na běh oblékat, jinak hrozí prochladnutí.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Tak samozřejmě, když poctivě a pravidelně trénujete, tak přichází i výborné výsledky. Já se mohu pochlubit, že jsem si zaběhl můj nejrychlejší 1/2 maraton letos na jaře v Praze, a zlepšení bylo o celé 4 minuty na 1 hodinu 22 minut.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Co si budeme povídat, běh a nějaká forma kompenzačního cvičení by měly jít ruku v ruce. Vždy je lepší, a to platí i pro začátečníky, když je tělo alespoň trošku zpevněné.

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Co se týká podzimních závodů, tak mi udělalo velkou čáru přes mé plány zranění ruky, které přibrzdilo mou přípravu na závody a rovněž nedovolilo zaběhnout můj domovský závod Strakonický běh městem, na který jsem moc těšil a musel jen přihlížet jako divák.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

Není to dlouho, kdy se má strava v tréninkovém dnu značně lišila od jídla v běžném dni. Sotva, ale tréninků i závodů přibylo, tak mohu říci, že se můj způsob stravování výrazně změnil. Každý mi dá asi za pravdu, že dát si před běháním k obědu smažený řízek nebude ta nejlepší volba.

Přečíst celý článek


Teplo

Asi všichni se mnou budou souhlasit, že běhání v teplém (mnohdy horkém) letním období je o dost náročnější, než třeba na jaře nebo podzim. Určitě je dobré si tréninky naplánovat buď v ranních, nebo večerních hodinách, kdy už není takové vedro.

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Asi jako 90% běžců, i já nejraději běhám v přírodě po měkkém povrchu, jako jsou lesní cesty, pěšiny a turistické stezky. Ideální v tomto horkém období jsou lesy a příroda obecně, kde máme možnost běžet převážně ve stínu.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Běžecké závody jsou pro mě, stejně jako pro všechny běžce, kteří se na ně připravují, takovým vyvrcholením všech tvrdých tréninků a naběhaných kilometrů. No, a když se navíc závod vydaří a zaběhne se v čase, který jste si stanovili, je to jako zdolat Everest.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Když budu mluvit za sebe, tak běh a partnerství, konkrétně v mém případě manželství, jde dohromady velice dobře.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Můj běžecký vzor je legendární čtyřnásobný olympijský vítěz a osmnáctinásobný světový rekordman, nejlepší sportovec světa v letech 1949 a 1952 Emil Zátopek.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Co se týká oblečení adidas, tak jsem maximálně spokojen a již dlouhá léta jsem věrný této značce.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Co se běhání a zranění s ním spojených týká, tak jsem zatím, a to musím zaklepat, nic závažnějšího řešit nemusel.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Můj běžecký jídelníček se nějak výrazně nemění od normálního klasického jídelníčku, ale pár věcí jsem u mé stravy změnil.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Co se týká tréninku a tréninkového plánu od Tomáše, tak se snažím ho maximálně plnit, i když je to někdy velice časově náročné, vzhledem k mé pracovní vytíženosti.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Tréninkový kemp v Nymburce začal seznámením všech účastníků včetně trenéra Tomáše Ondráčka. V podvečerních hodinách se uskutečnil první výběh, který byl rozdělen do třech skupin.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Po příchodu do Centra zdraví Vital Praha mne přivítala organizátorka projektu slečna Lenka, která mi také poskytla informace, jak o zátěžovém testu, tak o běžeckém kempu v Nymburce.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Mé první dojmy z tréninku jsou velice pozitivní a mám pocit, že pokud i nadále budeme s trenérem Tomášem řešit veškeré okolnosti mého trénování a ostatních věcí okolo mého běhu, tak společně dosáhneme mého vysněného cíle.

Přečíst celý článek


Mé začátky

První výběh byl den po mých narozeninách 17. 5. 2012. Byla to doba, kdy jsem ukončil fotbalovou kariéru a potřeboval jsem nějakou doplňkovou aktivitu, proto jsem začal běhat.

Přečíst celý článek