Tréninkový kemp

V první řadě chci poděkovat celému realizačnímu týmu Sportisimo a adidas, že jsem mohl být součástí tak skvělé akce. Tréninkový kemp v Nymburce začal seznámením všech účastníků včetně trenéra Tomáše Ondráčka. V podvečerních hodinách se uskutečnil první výběh, který byl rozdělen do třech skupin. První skupina, ve které jsem byl i já, běžela trasu podél Labe dlouhou 10 km. Tento výběh jsem si skvěle užil, protože jsem byl ještě plný nadšení a elánu. Po tréninku proběhlo oficiální představení celého programu víkendu, předání běžeckého oblečení od obou sponzorů a postupně jsme si řekli každý své běžecké cíle, kterých chceme v rámci tohoto projektu dosáhnout. Celá skupina byla namíchána jak věkově, tak i výkonnostně. Po večeři následovala neoficiální beseda. 

Sobotní ráno začalo výklusem dlouhým 3 km. Po snídani jsme se odebrali na běžecký ovál, kde nám byla provedena diagnostika došlapu a následný výběr testovací běžecké obuvi adidas. Pod vedením trenéra jsme vyběhli ostrým střídavým tempem do 8 km vzdálených Poděbrad, kde jsme se otočili a běželi zpět k hotelu. Odpoledne byla naplánována přednáška o sportovní výživě, ze které jsem si odnesl spoustu důležitých a zajímavých informací. Následovalo focení a výběh do okolí. Před večeří měl každý možnost navštívit wellness. Sobotu jsme opět završili u "nealka" besedou v místním baru, kde měl hlavní proslov trenér. Neděle začala klasicky ranním rozběháním a po dvouhodinovém osobním volnu jsme absolvovali běžecký závod na 10 km, kdy jsem doběhl na druhém místě za suverénně nejrychlejším Štěpánem. Celý tento víkend jsme zakončili společným rozloučením všech účastníků a na rozloučenou jsme dostali ještě milý dárek v podobě adidas kšiltovky. Celá naše skupina Sportisimo Hvězdy jsme si perfektně sedli a už se těšíme, až se potkáme jak na závodech, tak dalších akcích. 

Běžecký kemp byl sice fyzicky velmi náročný (zejména pro ty účastníky, kteří s během teprve začínají), ale na druhou stranu to byla velice zajímavá a jedinečná příležitost a zkušenost a díky trenérovi jsem získal spoustu nových poznatků, za které jsem moc rád.