Radek Hušek

Osobní motto: „Co tě nezabije, posílí - všeho s mírou - to je osud.“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyModerní technologie

Teď už jedině hodinky s GPS. Když jsem začal s během, používal jsem k monitorování běhu mobil a zkoušel různé aplikace, mezi kterými je víceméně minimální rozdíl. Je to sice pro začátek nejlevnější varianta (mobil s GPS má téměř každý), ale má to i mnoho nevýhod.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

Nachlazení se bráním vitamínem C, B, a částečně konzumací ovoce, samozřejmě je důležité se po tréninku převléknout do suchého a neprochladnout. Imunitu se snažím posílit během.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Vzhledem k tomu, že jsem začal běhat až letos, nemám moc s čím porovnávat (výsledky ze základní školy a z vojny si nepamatuji a je to moc dávno). Jediné co můžu porovnat je, že než jsem se přihlásil do tohoto projektu, uběhl jsem 300 m, pak musel 300 m jít – nemohl jsem to udýchat.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Už pár let mám snahu se po ránu trochu protáhnout a rozhýbat – cviky z rehabilitace na záda, kolena a tak. Ale teprve když jsem letos začal běhat, pravidelně ráno ½ hodiny cvičím.

Přečíst celý článek


Teplo

Do letošní dovolené jsem si myslel, že teplo zvládám velice dobře a spíše mi vadí zima. Běh v červenci po Řecké Olympské riviéře byl ale i v 7 ráno útrpný.

Přečíst celý článek


Kde běhám nejraději

Začnu od nejméně oblíbených míst a tím je běžet po městě. O trochu lepší je to po vesničkách, musím dávat pozor na psy a výšky plotů. Dalším místem je tartanový ovál, který je sice nudný, nezáživný, ale během zimy má značné výhody.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Mám jich za sebou minimum, sice už se můj běh dá nazvat během, ale i tak první závod na 10 km bezkonkurenčně poslední místo a přede mnou nikdo na dohled. I tak výborný pocit, že jsem doběhl.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Dle mého názoru běh a partnerství dohromady rozhodně jde, ale … všeho s mírou, nic se nemá přehánět. Po několika měsících společného nadšení začalo mé běhání manželce lézt na nervy.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Toto téma článku je problém, jelikož jsem se o běh nikdy nezajímal, jak jsem již napsal v článku o mých začátcích, tak žádné konkrétní vzory nemám a ani téměř žádné běžce neznám.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Začnu botami ADIDAS SUPERNOVA SEQUENCE BOOST 8 M – běhá se v nich jako bych měl nohy v bavlnce, výborně odpružené a výborně drží stopu, škoda, že jsem na ně čekal tak dlouho a mezitím došlo ke zranění.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Při větší zátěži v tréninku se mi opakovaně dostavila bolest v pravém chodidle. Pokud jsem mírnou bolest ignoroval, druhý den jsem kulhal a v práci vypadal jak „Peyrac“, během dalších dnů to přešlo.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Ještě v lednu jsem netušil, že nastane změna jídelníčku. Zjistil jsem sice, že i po 5 hodinách od oběda mi svíčková s osmi stále poskakuje v žaludku, což je asi tím, že nejsem na běhání zvyklý, říkal jsem si.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Po skončení běžeckého kempu v Nymburce jsem plný euforie a nadšení. Návrat do reality je ovšem tvrdý. Od rána do večera v práci po žebříku nahoru a dolu, některé dny i v noci.‘‘

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Do začátku běžeckého kempu zbývá týden a mě stále trochu bolí noha a k tomu jsem dostal tu nejvážnější nemoc „rýmičku“. Peru do sebe pod tlakem céčko, vynechávám trénink a v pátek v den začátku KEMPU jsem jak zázrakem docela fit.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

Na test nás dorazilo šest, přicházím jako poslední, první členka týmu se již potí na běžeckém páse. Seznamuji se s ostatními členy týmu. Dle hovorů mají oproti mně naběháno a natrénováno o mnoho více, což mě mírně znervózňuje. Postupně probíráme velmi slušné výsledky zátěžového testu všech členů.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

První tréninky mám za sebou (3 x týdně 5 km), ještě že je leden a brzo se stmívá – běhám totiž prozatím tajně „inkognito“ v přírodě a po tmě. Hrozí sice, že si mě někdo splete s funícím divočákem, ale zatím se svou rychlostí a funěním mezi lidi nemůžu.

Přečíst celý článek


Mé začátky

Mé sportovní začátky v mládí rozhodně nepatřily běhu, běh byl spíše můj nepřítel. Mezi oblíbené sporty patří hlavně cyklistika. Po své ose jsem zdolal Alpy a byl u moře v Itálii a Slovinsku. Od doby, kdy jsem „vyrostl“ a začal mít starosti o bydlení a rodinu, šel sport stranou, zůstaly jen projížďky na kole s dětmi.

Přečíst celý článek