Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Začnu botami ADIDAS SUPERNOVA SEQUENCE BOOST 8 M – běhá se v nich jako bych měl nohy v bavlnce, výborně odpružené a výborně drží stopu, škoda, že jsem na ně čekal tak dlouho a mezitím došlo ke zranění. Používal jsem nejlevnější model adidas a ten je vhodný pro lehčí váhu, mladší klouby a rekreační běh. Je to až neuvěřitelný rozdíl a kdo nevyzkoušel, těžko uvěří. Pro začínajícího běžce je těžké vybírat si mezi nejkvalitnějšími a tím dražšími modely a nevědět, jestli vydrží běhat. Můj poznatek je, že lidé s nadváhou, bez fyzičky potřebují daleko víc ty kvalitnější boty, které budou částečně kompenzovat otřesy a namáhání kloubů a šlach, které nejsou na běh zvyklé a začátky pak nejsou tak bolestivé. V obyčejných botách bolest a problémy s klouby mohou odradit od dalšího běhání. 

Běžecké kalhoty ADIDAS SN GRAPHIC LONG TIGHT M – běhal jsem v teplákách a tak rozdíl je obrovský. Jsou pohodlné, vůbec nemám pocit, že bych se v nich potil, žádné mokré studené fleky, nikde nic neplandá, netlačí. Oblékání usnadňují boční zipy na spodku nohavic. Prostě super. Když si teď vzpomenu, jak jsem v únoru přiběhl na hotel v Maďarských lázních v šedivých teplákách, vlezu do pokoje a v zrcadle vidím, jak od pasu pod rozkrok mám propocené tepláky a vypadám jak po ……. Uvědomuji si, že na mě lidi nekoukali, jako že jsem dobrej, když takhle sportuji, ale proč jsem si neodskočil dřív někam za keřík? Jo tak, on se běží honem převléknout. Jedinou výtku bych ke kalhotám měl – pro mne malá kapsa, do které se nevejde mobil nebo doklady od auta. Běžecké šortky jsem měl pouze na jeden výběh a tak zatím nehodnotím. 

Triko ADIDAS KANOI PREM SS T je lehounké a skvěle odvádí pot – není co dodat, super. 

Běžecká bunda ADIDAS SN STORM JKT M oproti běžné větrovce méně profoukne a při tom se v ní méně potím. Hodí se tedy i do chladnějšího počasí. Líbí se mi reflexní prvky. U bundy mi ale ještě více než u kalhot vadí malé kapsy, kam se vejdou tak papírové kapesníčky. Běhám totiž nerad s ledvinkou. 

Dále používám kšiltovku ADIDAS RUN CLMCO CAP, která je skvělá, lepší jsem neměl. Nosím ji moc rád. Celkově jsem nejvíce nadšen z bot, kšiltovky a dlouhých kalhot. Běhání v kvalitním oblečení je mnohem snazší a o botách to platí dvojnásob. Je jasné, že kdo nechce, tak mu nepomůže ani to nejlepší vybavení, ale pokud začínáte, bolí celé tělo a perete se s tím, zda to máte zapotřebí, zda vydržet nebo vzdát, tak kvalitní výbava pomůže vše ulehčit a vydržet. To mám na sobě vyzkoušené.