Mé začátky

Mé sportovní začátky v mládí rozhodně nepatřily běhu, běh byl spíše můj nepřítel. Mezi oblíbené sporty patří hlavně cyklistika. Po své ose jsem zdolal Alpy a byl u moře v Itálii a Slovinsku. Od doby, kdy jsem „vyrostl“ a začal mít starosti o bydlení a rodinu, šel sport stranou, zůstaly jen projížďky na kole s dětmi.

K nápadu začít běhat mě přivedly děti, které začaly minulý školní rok chodit do atletické přípravky, dalším impulsem byly tkaničky u bot – stále hůř a hůř se mi zavazují, také kalhoty jsou stále těsnější. Leden 2015 kupuji boty a jdu se s dětmi (9 a 11 let) proběhnout. Děs, šíleně funím, dětem nestačím. Zkusím to ještě dvakrát, asi to nedám. Ještě jeden pokus v létě o prázdninách a přichází výmluvy, není na běh čas. Zkouším tedy pěší túry ve skalním městě na Mšensku – to by šlo. Další cíl, nejvyšší vrcholy Řecka – převýšení 1900 m, túra na 12 hodin - zvládnuto. Jenže pořád mě ten běh láká, ale jak se k němu dokopat?

V prosinci objevuji na netu výzvu stát se Hvězdou Sportisimo, to by mohl být ten poslední střípek s odbornou pomocí a jasným cílem. Takhle to dokážu. Vybrali mě – SUPER, co teď? (trocha váhání) Přihlašuji se na vánoční 4,5 km běh, bez tréninku, takový poslední osobní test. Doběhl jsem a tak po 20-ti letech téměř bez sportu od 1. 1. 2016 začínám trénovat.

Již teď mám po každém tréninku dobrý pocit. Svými výkony chci motivovat Ty, kteří o běhu po 40-cítce teprve uvažují. Hodlám s pomocí týmu Sportisimo úspěšně zvládnout ½ maraton a čas ukáže, jestli bude možné dát si ještě vyšší cíle.