Sportovní prohlídka

Nijak zvlášť jsem se na něj netěšil, ještě aby mě tak vyřadili z týmu hvězd. Měsíc a půl pilně trénuji tak to snad nebude tak zlé. 

Na test nás dorazilo šest, přicházím jako poslední, první členka týmu se již potí na běžeckém páse. Seznamuji se s ostatními členy týmu. Dle hovorů mají oproti mně naběháno a natrénováno o mnoho více, což mě mírně znervózňuje. Postupně probíráme velmi slušné výsledky zátěžového testu všech členů. Zajímavostí je, jak program počítá věk odpovídající stavbě těla a všem ubírá 2 – 3 roky. Uběhne pár hodin a konečně jdu na řadu. 

Ani jsem se nestačil pořádně zpotit a je konec testu, chtěl jsem pokračovat dál, ale není proč, mé tělo má prý už dávno dost. Z výsledků laktátové křivky je vidět, jak špatnou fyzičku mám nebo spíš žádnou nemám. Jsem nejhorší ze zúčastněných. Aspoň, že jsem byl poslední na řadě a mám klid se s tím vnitřně vypořádat. Žádné zázračné výsledky jsem od sebe sice nečekal, ale že to bude až tak špatné taky ne. Přece jenom mám v práci denně pohybu dost. No mám co dohánět. Zajímavost s ubíráním věku u kolegů z týmu se u mne ukázala přesně opačně, program mně vypočítal věk o tři roky více oproti skutečnosti. Ještě to bude asi chvílemi boj vydržet v tréninku a zaběhnout svůj první půl maraton. 

Výsledky testu mi potvrdily, že je nejvyšší čas začít se sebou něco dělat a neskončit jako nemohoucí troska. Rozhodnutí začít běhat je správné. Tak jen vydržet.