Tréninkový kemp

Do začátku běžeckého kempu zbývá týden a mě stále trochu bolí noha a k tomu jsem dostal tu nejvážnější nemoc „rýmičku“. Peru do sebe pod tlakem céčko, vynechávám trénink a v pátek v den začátku KEMPU jsem jak zázrakem docela fit. 

Po příjezdu se v recepci hotelu seznamuji s dalšími „účastníky zájezdu“ a po ubytování si jdeme hned zaběhat. Jsme rozděleni trenérem do 3 výkonnostních skupin. Všichni kluci až na mne jsou v první skupině (díky své rychlosti dostali přezdívku CHRTI), druhá skupina holek, co mají fyzičku také výbornou a třetí nejslabší skupina jsme čtyři holky a já. Mám trochu pocit frustrace, jsem jediný kluk neběžec (teda začátečník). Ale to už se běží, postupně si začínáme povídat, běh je fajn a chmury jsou pryč. Vracíme se na hotel. 

Následuje seznámení s realizačním týmem, podrobné informace o projektu adidas Sportisimo Hvězdy, představení všech zúčastněných a předání kompletní běžecké výbavy adidas s potiskem Sportisimo hvězd. Překvapením pro mě bylo, jak se celý tým běhu věnuje. Následovala večeře a přednáška o běhu od našeho trenéra. 

Ráno jsme zahájili krátkým během, snídaní a po cca hodinové pauze jsme na běžeckém ovále měli diagnostiku došlapu, výběr testovací obuvi a běžecký trénink. Oběd, pauza a odpolední trénink. Za tento den uběhnuto 16 km – v životě jsem tolik za den nenaběhal a tak jsem se o to víc těšil do vířivky a poté na večeři. Po večeři stmelujeme náš tým povídáním u nepiva a minerálek. Je neuvěřitelné, jak dobrá parta lidí se tu sešla, jako by se potkali známí po dvaceti letech, aspoň já mám ten pocit.. 

Nedělní ráno opět začínáme ranním výklusem, snídání a po pauze se chystáme na závěrečný závod na 5 nebo 10 km. Start, hlavně nenapálit začátek. Při tréninku mi nejvíce vyhovovalo tempo Aleny, tak to bych se jí mohl držet, uvažuji. Nějak se ale vzdaluje. Pomalu zrychluji tak, abych to udýchal a měl pocit, že 5 km uběhnu. Alena, ale zpomaluje, dobíhám, nechce se mi zpomalovat z rozběhlého tempa, tak se pokusím pokračovat. Všichni z 1. a 2. skupiny jsou už v trapu a tak se nemám koho držet. Přesně takhle jsem to nechtěl. Nezbývá než se soustředit na udržení tempa, zhluboka dýchat a pokusit se vydržet. Cítím, jak mi cca od čtvrtého km začínají tuhnout nohy, asi trochu zpomaluji, předbíhá mě Martina a je tu cíl. Čas 26:07 můj životní výkon. 

Zbývá už jen oběd a rozloučení se skvělým TÝMEM. Kemp byl vynikající a poučný. Jsem moc rád, že jsem měl možnost vyzkoušet si dvoufázový trénink pod vedením trenéra Tomáše a vžít se do role profesionálního sportovce. Teď zbývá jen naše heslo „MAKÁME“!