Štěpán Skopový

Osobní motto: „Kopce jsou tu od toho, aby se na ně běhalo.“

NovinkyPorovnání osobních rekordů

Kdybych se měl řídit čistě podle časů, musel bych být zklamaný, protože desítku, kterou jsem dal na tréninkovém kempu za 34 min 7 s se mi od té doby už nepodařilo vylepšit, a to ani na hlavním závodě Birell Grand Prix v Praze.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Běh pro naše tělo představuje jednostrannou zátěž, která nám může způsobovat různé disbalance a později se projevit ve formě zranění a bolesti. Tomu bychom všichni chtěli předejít, a proto je vhodné se věnovat kompenzačnímu cvičení ještě dříve, než se problémy objeví.

Přečíst celý článek


Teplo

Patřím mezi lidi, jejichž nejoblíbenějším ročním obdobím je zima. V horku bych nejraději zalezl do jeskyně a vylezl až po západu slunce, proto se snažím vyhýbat běhání při teplotách okolo 30°C a více.

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Běhání někdy může být trochu nudná záležitost. Je důležité si ho co nejvíce zpříjemnit, ať už dobrou společností nebo výběrem zajímavé trasy. Nejlepší je zachovávat co největší rozmanitost a běhat pokaždé někde jinde.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Můj první závod byl pro mě zlomovým okamžikem mé běžecké kariéry. Do té doby jsem si myslel, že nemám potřebu s někým závodit a běh jsem bral pouze jako určitou formu relaxace.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Poslední téma mi nějak nesedlo. Přemýšlel jsem a už jsem si chtěl vymyslet imaginární přítelkyni, ale pak mě napadlo, že bych mohl téma trochu pozměnit: Běh a přátelství

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

V poslední době narážím na samé články, které idealizují běh jako skvělý způsob relaxace a odreagování se od svých problémů, které však poněkud zamlčují jeho nepříjemné stránky.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Na tréninkovém kempu jsem dostal kompletní běžeckou výbavu od firmy adidas. Od té doby uběhly zhruba tři měsíce a v darovaném vybavení jsem už absolvoval stovky kilometrů včetně několika závodů, proto myslím, že jsem se s těmito věcmi seznámil dostatečně na to, abych je mohl ohodnotit.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Sportování má bohužel i své stinné stránky, kterými jsou nejrůznější zranění. Podle zpráv, které si vyměňujeme s ostatními kolegy, už většinu z nás nějaký větší či menší problém zabrzdil.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

To, jak se stravujeme má bezpochyby obrovský vliv nejen na naše sportovní výkony, ale především na naše zdraví, proto bychom tomu měli věnovat patřičnou pozornost.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Čas byl pro mne vždy věcí, které nebylo nikdy dost. Aktuálně je to ještě horší. Čas je pro mne momentálně komoditou, kterou bych mohla vyvažovat diamanty.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Už od začátku roku jsem se velmi těšil na první březnový víkend, kdy se konal tréninkový kemp ve Sportovním centru Nymburk. Přijeli jsme na místo v pátek večer.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

V polovině února jsem se vypravil na testování do Pražského centra Vital. Trochu jsem zabloudil ve víru velkoměsta, a tak jsem dorazil na místo s mírným zpožděním. Naštěstí jsem ale stihl větší část úvodní přednášky.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Zdá se, že rok 2016 nebude úplně klidný rok. Sotva začal a už mi připravil několik překvapení a změn. Podstatně se změnil i můj přístup k tréninku. Poprvé trénuji pod dohledem trenéra. Nemyslím tím, že by mi trenér stál se stopkami v ruce za zády a řval na mě, abych se neflákal.

Přečíst celý článek


Mé začátky

K tomu, aby mě začal běh bavit, jsem musel postupně dozrát. Pamatuji si, že v dětství jsem běh bral spíše jako nutné zlo a provozoval jsem ho v podstatě z donucení v hodinách tělocviku a doplňkově na kroužcích zaměřených na jiné sporty.

Přečíst celý článek