Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Na tréninkovém kempu jsem dostal kompletní běžeckou výbavu od firmy adidas. Od té doby uběhly zhruba tři měsíce a v darovaném vybavení jsem už absolvoval stovky kilometrů včetně několika závodů, proto myslím, že jsem se s těmito věcmi seznámil dostatečně na to, abych je mohl ohodnotit. 

Začnu botami adidas Response TR Boost. Tato obuv si postupně propracovala cestu mým botníkem až na samotný vrchol a používám ji jako svou hlavní tréninkovou botu při běhu v terénu (což je moje hlavní teritorium). Bota se vyznačuje vynikající stabilitou, podrážkou od firmy Continental, která drží na každém povrchu a hlavně nevídaným pohodlím. Tlumení Boost oceňuji zejména při běhu po kamenitých a asfaltových cestách, kterým se ani v lese nevyhnu, ale při běhu po měkkých cestách vůbec nepřekáží. Svršek boty je velice kvalitní, nohu krásně obepíná a přispívá ke stabilitě, navíc rychle usychá a noha je i po proběhnutí kaluží za chvíli opět v suchu. 

Chladný konec zimy a začátek jara mi pomohla přečkat bunda adidas SUPERNOVA STORM ½. Tato bunda mi krásně sedí svým střihem, který není ani příliš těsný, ani moc volný. Mnohokrát jsem ji použil ve velkém větru a v dešti, ale nikdy nepromokla úplně skrz na skrz a ani vítr se přes ni k tělu nedostal. Navíc disponuje krásnými reflexními prvky, což jsem zjistil, až když jsem viděl noční fotografie, ve dne o nich vůbec nevíte. 

Co se týče triček adidas SN S/S, líbí se mi na nich jejich prodyšnost a nenasákavost, která je dána syntetickým materiálem. Tyto vlastnosti si však trochu vybírají svou daň v tom, že trička nejsou úplně příjemná na omak, jsou na můj vkus příliš hrubá. Při delším běhu proto doporučuji citlivá místa přelepit náplastmi. Nejvíce se mi tato trička osvědčila jako druhá vrstva přes funkční triko v chladnějších dnech, čemuž nahrává i jejich poměrně volný střih. 

Další oblíbenou položkou mého běžeckého šatníku jsou kalhoty adidas SN GRAPHIC LONG TIGHT, které jsou věrné svému názvu a jsou opravdu hodně těsné, což je u tohoto typu běžeckých kalhot nutností. Když už jsme jednou akceptovali pánské „elasťáky“, tak ať jsou pořádně na tělo. V pohybu nijak neomezují, jsou dobře prodyšné a disponují drobnou kapsou na klíče, mobil apod. Navíc lýtková část obsahuje reflexní potisk, který v noci září jako hvězdná obloha. 

Šortky adidas SN SPLITSHORT jsou určené na teplé dny, proto brzy přijde jejich čas. Jsou hezky vzdušné, s vnitřní vložkou a kapsičkou na zip. Mají takový kratší, závodnější střih, určitě mi v následujících měsících budou často dělat společnost na trénincích a závodech.