Vendula Šmotková

Osobní motto: „Když nemůžeš, přidej. Emil Zátopek.“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Vyhodnocení závodu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyPorovnání osobních rekordů

Co se týče porovnávání jednotlivých závodů a mých běhů, upřímně musím říct, že to moc nesleduji. Ze začátku jsem měla takové tendence, ale pak jsem se přistihla, že už si neužívám běh samotný, ale soustředím se jen na výkon a na to, za jak dlouho jsem to schopna uběhnout a jestli jsem se zlepšila.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Co se týče cvičení a posilování, za poslední dobu jsem se mu začala věnovat dokonce trochu víc než samotnému běhání. Začala jsem chodit pravidelně trénovat pod vedením trenéra do fitka, kde mám 2-3x týdně tréninky zaměřené jak na posilování, tak na cardio.

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Osobně musím říct, že od té doby, co pravidelně běhám a chodím cvičit do fitka, jsem docela dost přehodnotila svůj jídelníček.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

Osobně musím říct, že od té doby, co pravidelně běhám a chodím cvičit do fitka, jsem docela dost přehodnotila svůj jídelníček.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Spousta lidí vám řekne, že běhá jen tak pro radost či pro zábavu, vyčistí si u toho hlavu a nepotřebuje se předhánět s někým dalším na běžeckých závodech.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

Osobně si myslím, že když máte vedle sebe toho správného partnera, tu správnou polovičku, tak se vás snaží podporovat v tom, co vás baví, a zároveň akceptuje, že si tu a tam odskočíte na nějaký ten závod nebo máte na víkend sportovní program.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Když se zamyslím nad tím, kdo je opravdu mým běžeckým vzorem a kdo mě inspiruje k tomu, abych brzy ráno vstala a vyběhla do ulic, musím za sebe říct, že to pro mě není jedna konkrétní osoba nebo třeba známý sportovec, ale naopak jsou to „obyčejní“ lidi jako já.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Musím se přiznat, že patřím mezi ty, které pozitivně nabíjí zářivé a k sobě ladící sportovní oblečení a taky ho chodím často nakupovat. Hned se cítím při běhu líp a hlavně se na to samotné vyběhnutí o to víc těším..

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Ne nadarmo se často říká „sportem k trvalé invaliditě“ a sama můžu toto heslo potvrdit a říct, že je to částečně pravda. Na jednu stranu mi běh dodává energii, dobrou náladu a moje kondice se den ode dne zlepšuje, ale na druhou stranu do toho přicházejí menší či větší zranění, úrazy, bolístky nebo nemoc.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Nevím, jestli to ostatní mají taky tak, ale vždycky když začnu pravidelně běhat a cvičit, automaticky se začnu víc starat o to, co jím a snažím se stravovat daleko zdravěji. Protože když na sobě makáte a věnujete tréninkům nějaký ten čas a energii, je vám pak líto přijít domů a sníst na posezení třeba tabulku čokolády.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Mám pocit, že v dnešní době toho máme všichni nějak moc, neustále někam spěcháme a pak tvrdíme, že na některé věci hold nezbývá čas. Zvlášť, když se jedná o běhání nebo trénink ve fitku.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Musím říct, že na náš společný běžecký kemp jsem se opravdu těšila. Nejenom proto, že budeme pořádně ty tři dny běhat a makat společně na sobě, ale hlavně na to, že poznám osobně ostatní hvězdy, trenéra a taky celý realizační tým.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

V rámci naší „hvězdné cesty“ jsme dostali možnost absolvovat zátěžový test, abychom zjistili, jaká je naše aktuální forma, kde jsou naše rezervy a na čem můžeme ještě zapracovat.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Znáte ten pocit, jak vám ráno zazvoní budík, venku ještě tma a vy si říkáte, že byste nejradši ještě zůstali chvíli v posteli namísto běhání někde venku? Ale nakonec i přesto vstanete, natáhnete běžecké oblečení a vyběhnete ven do ulic...

Přečíst celý článek


Mé začátky

S běháním jsem začala v dubnu 2014, kdy mě inspirovalo, jak tady v Praze spousta lidí kolem mě běhá, v jakoukoliv denní dobu a zářivých oblečcích a strašně je to nabíjí. 

Přečíst celý článek