Tréninkový kemp

Musím říct, že na náš společný běžecký kemp jsem se opravdu těšila. Nejenom proto, že budeme pořádně ty tři dny běhat a makat společně na sobě, ale hlavně na to, že poznám osobně ostatní hvězdy, trenéra a taky celý realizační tým. Na druhou stranu jsem byla lehce nervózní, že jedu s prakticky neznámou skupinkou lidí na tři dny někam pryč a nevím, co přesně mě čeká a zda zvládnu všechny tréninky, tempo apod. I přesto jsem v pátek odpoledne vyrazila z Prahy směr sportovní centrum Nymburk. Nakonec jsem však vůbec nemusela mít strach. Hned od prvního momentu byli všichni moc fajn a hned v pátek před večeří proběhl první společný „seznamovací“ výběh. Následně jsme měli oficiální zahájení, kde jsme se navzájem představili a každý měl říct svoje výzvy pro tento rok. To bylo pro mě osobně dost inspirativní - vidět, že každý má nějaký ten svůj vysněný cíl, pracuje na sobě a chce něčeho v běhu dosáhnout. Pak jsme taky měli diskuzi o běhu, tréninku, zátěžových testech...zkrátka o tématech, které nás všechny spojují. A aby toho nebylo málo, každý z nás obdržel „vánoční dárečky“, neboli kompletní běžeckou výbavu od adidas… z té jsem byla (a stále jsem) nadšená – legíny, trika, mikina, všechno je super funkční a v teniskách se běhá naprosto luxusně. Hned si ten běh užívám zase o něco víc. 

V sobotu pak následovala hlavní část našeho tréninkového programu. Takže žádné vyspávání, ale pěkně v 7:00 ráno nástup před snídaní na ranní rozcvičku a výběh. Běžely jsme s holkama asi 2,5 km v příjemném tempu, kluci samozřejmě víc, ale takhle po ránu mi to úplně stačilo. Pak hurá na snídani, lehký odpočinek a pak zpátky k tréninku. Takže jsme si dali kompletní běžeckou rozcvičku, kdy nám Tomáš ukázal veškeré vhodné cviky před tréninkem a projeli jsme běžeckou abecedu. Zároveň jsme dostali možnost otestovat obuv adidas a mohli jsme si na každý trénink půjčit různé typy dle libosti (a že jich tam měli dost), aby pro sebe každý našel ten nejvhodnější typ. A pak běh 7,5 km kolem vody. Naštěstí nám skvěle vycházelo počasí, takže se běželo vážně příjemně a taky bylo super, že jsme se rozdělili do skupin dle výkonnosti, takže jsem neměla pocit, že bych musela běžet trasy a tempo nad svoje možnosti. 

Odpoledne pak proběhla příjemná a poučná přednáška o zdravé výživě, kde jsme se dozvěděli tipy, co bychom měli jako běžci jíst, co tělo potřebuje a čemu se naopak vyhýbat. No a pak samozřejmě další odpolední trénink v podobě stupňovaného běhu na 5 km a několika rychlých rovinek. Večer ale přišel zasloužený odpočinek a regenerace v podobě bazénu a sauny, což jsem dost ocenila, protože jsem měla pocit, že už nemůžu za celou tu sobotu ani chodit, natož tak běžet. Ale i tak u mě stále převažovala dobrá nálada, jelikož jsem za celý den naběhala cca 16 km, což si normálně v týdenním tréninku ještě nedávám... a sice jsem byla opravdu unavená, ale i tak jsem to zvládla! 

Neděle byla v „závodním duchu“. Po ranní rozcvičce a výběhu (nesměl chybět ani v neděli před snídaní) a lehkém odpočinku jsme měli plánovaný závod na 5 km, někteří na 10 km. Z toho jsem měla docela respekt, jelikož moje tělo (hlavně teda nohy) už nechtěly moc spolupracovat a cítila jsem se po těch dvou dnech unaveně. Ale na druhou stranu mě namotivovala podpora ostatních, kdy do toho všichni šli i přes únavu opravdu naplno a byli ochotni vydat ze sebe maximum. Tak já taky. I když to byl pro mě teda boj, hned po prvním kilometru mě začala zlobit pravá noha a s každým dalším metrem jsem měla chuť to zabalit. Ale díky velké podpoře Gábiny z týmu Sportisima, která mě celou dobu hnala dopředu a běžely jsme většinu trasy spolu, jsem nakonec doběhla úspěšně do cíle! A to už mi sice odumíraly nohy úplně, ale pocit z dobře odběhnutého „závodu“ parádní! Teď mohl přijít zasloužený odpočinek a obídek... a bohužel taky konec našeho kempu a rozloučení. Musím říct, že to strašně rychle uteklo a i přesto, že jsem na sobě cítila, že další dny nebudu asi moct chodit, jsem odjížděla domů plná dobré nálady a nových zážitků. A taky jsem měla radost z toho, že jsme se s ostatními hvězdami poznali víc a společně teď sdílíme naše tréninky, fotky, víme kdo kdy běží, je to zkrátka super! Za to patří velký dík právě Sportisimu a adidasu, že nám dali možnost se zúčastnit tohoto kempu a připravili to pro nás do posledního detailu!