Běh a partnerství

Začne-li člověk aktivně sportovat, nejen, že udělá průlom ve svém jídelníčku, čase, profesním životě, průlom přijde i v životě osobním. Záleží na tom, jak moc aktivně běháte. Jste-li běžec „hobík“ a zaběhnete si sem tam svou oblíbenou trasu, k nějak výrazné změně v životě nedojde. Ovšem rozhodnete-li se pro běhání pokročilé nebo závodní, je vysoká šance, že doma budete muset svůj koníček prosadit či obhájit u partnera.

Jde to vůbec dohromady?
Pokud je partner na stejné „vlně“ jako Vy, pak si můžete pogratulovat, že máte společnou zálibu a stejné cíle. Osobně si myslím, že ve většině případů partneři své drahé polovičky podporují. Běh není nic zlého, co by vztah mělo pokazit, vše je pouze o vzájemné domluvě. Co se týče nezadaných běžců/běžkyň, nemálo párů se seznámilo právě díky běhu, který jim v životě zkřížil jejich osudové „dráhy“.

Jak protějšky reagují na trénink a stálé odbíhání, závody... Vzhledem k tomu, že v mém případě jsou tréninky a závody dost časté, stává se, že si opravdu někdy ubírám svůj čas, který by měl být věnovaný rodině. Běh se stal součástí mého života, takže jsem si prosadila své tréninky a závody. Rodina je tolerantní a podporuje mě v mých cílech.